Вже скоро курці знатимуть, що міститься в сигаретах Автор: Lesly · Опубліковано: 01.02.2010 14:49 · Розділ: Цікаві факти

Вже з червня 2010 року курці будуть знати, що міститься в сигаретах та інших тютюнових виробах. Таке рішення прийнято Федеральним Управлінням з контролю за якістю продовольства та медикаментів.

"Тютюнові вироби - єдиний тип продуктів, які споживає людина, не знаючи при цьому майже нічого про їх склад", - повідомив Лоуренс Дейтон, лікар і директор Центру Управляння з питань тютюнової продукції. Тепер американські тютюнові компанії будуть зобов’язані інформувати курців про речовини, які потрапляють в їхній організм при палінні.

Американські вчені планують розробити норми виробництва тютюнових виробів. Фото взяте з сайту ksl.com
Американські вчені планують розробити норми виробництва тютюнових виробів. Фото взяте з сайту ksl.com

До цього часу тютюнові компанії могли вільно маніпулювали своєю продукцією з метою підвищення рівнів продажу, не турбуючись про наслідки. Однак, вже скоро вони будуть змушені надсилати в управління звіти про проведені дослідження щодо впливу на організм людини речовин, які містяться в сигаретах. Американські вчені аналізуватимуть отримані дані, щоб з’ясувати, які складники тютюнових виробів завдають найбільше шкоди здоров'ю людей.

Більш того, на основі цієї інформації будуть розроблені норми виробництва тютюнових виробів, внаслідок чого, цілком ймовірно буде заборонено використання деяких речовин або їх сполук. Перелік потенційно небезпечних для здоров'я інгредієнтів тютюнової продукції планується опублікувати до 2011 року.

За словами виробників тютюнових виробів, до складу сигарет входять тютюн, вода, цукор, а також смакові та ароматичні добавки, такі як какао, кава, ментол. Крім того, до сигарет додають і такі хімікати, як гідрат амонію та діамоній фосфату (останній – додають для покращення процесів горіння). Крім того, ці хімікати можуть сприяти більш легкому засвоєнню організмом людини активного компоненту тютюну - нікотину.

А представники Американського онкологічного товариства, повідомляють, що в сигаретах і димі від них може міститися понад 4000 хімічних речовин, у тому числі понад 60 видів сполук, що провокують розвиток онкологічних захворювань.

Джерело: rin.ru


Інші новини розділу