Викопні примітивні форми життя виявилися напіврозкладеними останками сучасних тварин Автор: Lesly · Опубліковано: 01.02.2010 12:41 · Розділ: Наука

Дослідники з Університету Лейцестера у Великобританії вважають, що необхідно провести повторне вивчення більшості доісторичних викопних тварин, оскільки в доступних сьогодні висновках не враховано того, що внаслідок розкладання м'яких тканин в першу чергу знищуються найбільш характерні ознаки організмів.

Команда вчених під керівництвом Марка Парнела вивчала, насамперед, еволюцію риб та інших видів давніх хордових, що формують основу еволюційного дерева. Давні хордові дали початок хребетним, однак самі вони хребта не мали. Тому їхні скам’янілості досить фрагментовані. А останки з відбитками м'яких тканин практично не зустрічаються.

По мірі гниття і розкладу, сучасні види тварин набувають вигляду своїх далеких предків. Фото взято з сайту naturalist.if.ua
По мірі гниття і розкладу, сучасні види тварин набувають вигляду своїх далеких предків. Фото взято з сайту naturalist.if.ua

До цього часу науковці були схильні вважати, що розкладання м’яких тканин відбувається приблизно рівномірно. Але тепер дослідники з Лейцестера довели, що першими при розкладанні зникають ознаки, які визначають відмінності одного виду від інших.

"Ми намагалися встановити, чи певні ознаки були відсутні у скам'янілостей тому, що вони їх ніколи не мали, чи тому, що вони в першу чергу розклалися після загибелі тварин. У випадку, якщо нам залишається задовільнятися скам'янілими останками тільки кісткових тканин, стійких до розкладання, треба бути особливо обережними у своїх висновках", - переконаний Парнел.

Дослідники вивчали процеси розкладання м'яких тканин ланцетника, примітивних представників хордових, а також мальків річкової міноги. При цьому було з’ясовано, що в міру розкладання трупів цих істот, їхні ознаки, які з'явилися на пізніх етапах еволюції і завдяки яким вони відрізняються від своїх еволюційних пращурів, зникали в першу чергу.

Спостерігаючи за процесами розкладу мяких тканин риби, дослідники встановили, що в першу чергу зникають найбільш характерні ознаки сучасних організмів, що робить їх схожими з викопними скам’янілостямипримітивних форм життя. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Спостерігаючи за процесами розкладу мяких тканин риби, дослідники встановили, що в першу чергу зникають найбільш характерні ознаки сучасних організмів, що робить їх схожими з викопними скам’янілостямипримітивних форм життя. Фото взято з сайту bbc.co.uk

Іншими словами, по мірі гниття і розкладу, сучасні види тварин набувають вигляду своїх далеких предків. "Наше дослідження, безумовно, підніме масу обурення та суперечок серед палеонтологів, оскільки безліч скам’янілостей, які традиційно вважалися останками більш примітивних форм життя, насправді такими не є", - сказав Філіп Донохью, колега Парнела.

Відкриття британських вчених стосується не тільки вивчення древніх хордових, але будь-яких скам'янілостей, в яких збереглися відбитки м'яких тканин.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.