У Великобританії запобігли масштабному терористичному акту Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.04.2009 10:00 · Розділ: Суспільство

Британським спецслужбам вдалося запобігти серйозному терористичному акту. Як повідомили місцеві ЗМІ, арешт 12 агентів "Аль-Каєди" на північному заході країни був пов'язаний з інформацією про заплановані теракти на католицьку Пасху.

Терористи, за якими стежила МІ-5, були помічені в Манчестері, у двох торговельних центрах на околиці міста, а також недалеко від площі Святої Анни - у центрі міста. Поліції вдалося з'ясувати, що змовники обговорювали конкретні дати завдання удару.

В даний час поліція шукає виробництво, де могли виготовлятися бомби. Якщо б зловмисникам вдалося зійснити свій план, це був би найбільший теракт в історії країни.

Прем'єр-міністр Британії, Гордон Браун заявив, що змова була "дуже великою", і його учасники були пов'язані з Пакистаном. "Це важливий момент, і я говоритиму про це з президентом Пакистану", - додав він.

Всі заарештовані - громадяни Пакистану, що приїхали до Британії по студентських візах. Це може говорити про нову тактику "Аль-Каєди", яка раніше використовувала місцевих екстремістів, що їздили до Пакистану на підготовку.

Проблема студентських віз - це потенційний жах для поліції і МІ-5. У Британії знаходиться 330 тисяч іноземних студентів, і лише громадяни Пакистану отримують приблизно 10 тис. таких віз. Міністр у справах еміграції, Філ Вулас назвав дану візову систему "великою дірою в системі охорони британських кордонів".

Поліція вважає, що вони змогли контрабандою провезти до Британії устаткування для виробництва вибухівки. Двоє підозрюваних працювали охоронцями в одному з торгівельних центрів.

Джерело utro.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.