На аукціон виставлений один з перших в історії фотоапаратів Автор: Andriy · Опубліковано: 29.01.2010 13:14 · Розділ: Цікаві факти

Перші пристрої, з яких починалися багато сьогоднішніх галузей високотехнологічної промисловості з мільярдними оборотами - телефони, фотоапарати, телевізори, - не просто далекі за функціональністю і виглядом від сучасних моделей, а часто мають з ними лише одну спільну рису - назву. Але якщо з практичної точки зору музейні експонати - винаходи даремні, то їхня історична цінність незаперечна. І це чудово розуміють колекціонери та аукціонні будинки. Одна з перших створених в позаминулому столітті фотокамер, процес отримання зображення за допомогою якої був названий на честь винахідника Луї Жака Менде Дагера (Louis Jacques Mandé Daguerre) дагеротипією, виставлена на продаж. Daguerreotype Giroux описується як найстарший і перший в світі комерційно вироблений фотоапарат, а виявився він у приватній колекції.

Один із перших фотоапаратів. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Один із перших фотоапаратів. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Як свідчить історія, Дагер, що працював оформлювачем декорацій, і французький винахідник Джозеф Нісефор Ньєпс (Joseph Nicéphore Nièpce) проводили спільні експерименти з камерою обскура. Технічний прорив був зроблений Дагером лише після смерті Ньєпса в 1833 році. Йому вдалося вдосконалити технологію і в кінці 1838 домогтися закріплення отриманого знімка хімічним шляхом. Процес використання апарата був досить трудомісткий і припускав застосування різного додаткового обладнання, що продавалося разом з камерою. Маса комплекту доходила до 50 кг. Сам апарат складається з двох частин. Внутрішня поверхня покрита чорною тканиною. Фокусування здійснюється пересуванням внутрішнього відсіку в горизонтальній площині. Пластини використовувалися мідні з покриттям із срібла, на яку наносилися пари йоду або брому. Після експозиції, яка тривала від 3 до 30 хвилин, пластина оброблялася парами ртуті і розчином солі.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Камера виготовлена в Парижі у вересні 1839 року в обмеженій серії за оригінальними кресленнями Дагера Альфонсом Жиру (Alphonse Giroux). Пристрій підписаний самим Жаком, щоб засвідчити справжність виробу. Він був знайдений в північній частині Німеччини і навіть має інструкцію на німецькій мові. Початкова ціна лота становить € 200 тис. Організатори аукціону WestLicht Photographica Auction сподіваються у результаті виручити від € 500 тис. до € 700 тис.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу