В Італії представлені міні-вітряки для домашнього користування Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.01.2010 12:42 · Розділ: Нові технології

Знаменитий французький дизайнер Філіп Старк та італійська компанія PRAMAC розпочали в Інтернеті продаж двох нових моделей вітрогенераторів. Компактні розміри, оригінальний дизайн, низький рівень шуму і невисока ціна, по ідеї розробників, повинні спокусити на покупку вітряків міських жителів.

Для опису цього дворічного проекту Старк придумав термін "демократична екологія", тобто екологія доступна для кожного.

Представляючи новинку, дизайнер чи то жартома, чи то серйозно зауважив:Я
Представляючи новинку, дизайнер чи то жартома, чи то серйозно зауважив:Я

Новинки пропонуються під маркою Revolutionair - назва складена з "революції" та "повітря". Обидві моделі обертаються навколо вертикальної осі і не залежать від напрямку вітру. "Старший" генератор з ротором висотою 140 см може похвалитися потужністю 1 кіловат, а "молодший" з 90-сантиметровою турбіною - 400 ват. Щоправда, оптимальною умовою роботи пристроїв є досить сильний вітер: 14 метрів за секунду. Коштуватимуть вітряки 3500 і 2500 євро відповідно.

Італійське видання La Stampa цитує Філіпа Старка, який вже бачить свої вітряки, що продаються в супермаркетах: "Уявіть собі хлопця, який прийшов у суботу в магазин за яким-небудь марним гаджетом. І тут він бачить по-справжньому сексуальний об'єкт. "Боже мій, це прекрасно! - Кричить він. - Скільки це коштує? П'ятсот євро? Саме стільки я і збирався витратити на всілякі дурниці. Ви говорите, якщо поставити цю штуку на дах, вона буде генерувати енергію? Вау!". Доступні всім вітрогенератори в супермаркетах - це наша мрія", - підсумував винахідник.

Джерело inhabitat.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.