Чому лежачи краще думається? Автор: Вікторія · Опубліковано: 31.01.2010 13:25 · Розділ: Цікаві факти

Горизонтальне положення сприяє творчій діяльності і успішному вирішенню завдань. До такого висновку прийшли австралійські вчені.

Доктор Дарен Ліпнікі з Австралійського університету переконливо довів, що людям набагато простіше думати в положенні лежачи, ніж стоячи або сидячи.

До участі в експерименті були залучені 20 чоловік різного інтелектуального й освітнього рівня. Їм були запропоновані 32 ребуси. Учасники експерименту половину завдань виконали стоячи, а половину - лежачи. З'ясувалося, що горизонтальне положення є більш продуктивним для вирішення завдань.

Людям набагато простіше думати у лежачому положенні. Фото взято з сайту justdesktopwallpapers.com
Людям набагато простіше думати у лежачому положенні. Фото взято з сайту justdesktopwallpapers.com

Доктор Ліпнікі вважає, що пояснення цьому факту дає хімія мозку. Нейромедіатор норадреналін необхідний для діяльності, пов'язаної з пізнавальними здібностями і увагою, на думку вчених, гальмує творче мислення, яке необхідне для вирішення різних завдань. Експеримент показав, що, коли людина займає лежаче положення, норадреналін виробляється в значно менших кількостях.

Вчений зауважив, що його гіпотеза частково підтверджується історичними свідченнями. Так, давньогрецький вчений Архімед зробив відкриття тоді, коли лежав у ванні. А середньовічні ірландські поети складали вірші, лежачи на траві.

Джерело all-biz.info


Інші новини розділу