Механізм утворення зірки не залежить від її маси Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 17:46 · Розділ: Наука

Астрономи з Лідського університету (Великобританія) простежили за молодою масивною зіркою і прийшли до висновку про те, що механізм утворення зірок універсальний, а дія його не залежить від маси об’єкта.

Достовірно відомо, що зірки, які відповідають сонячним розмірам, формуються при стисненні газопилових хмар. А інформації про масивні світила у дослідників набагато менше, оскільки вони зустрічаються рідше і утворюються лише за кілька сотень тисяч років, що зменшує ймовірність виявлення об'єкта, який знаходиться на початковому етапі еволюції.

Фахівці спостерігали за W33A - однією з небагатьох відомих молодих зірок великої маси, яка розташовується на відстані близько 12 тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Стрільця. Для зняття спектрів використовувався спектрограф ближньої ІЧ-області, встановлений на телескопі «Джеміні-Північ». В процесі обробки даних спостережень вчені визначили відносну швидкість і напрямок переміщення речовини, що оточує W33A.

Процеси формування W33A і Сонця схожі. Фото взято з сайту sciencemag.org
Процеси формування W33A і Сонця схожі. Фото взято з сайту sciencemag.org

Як виявилося, молода зірка, маса якої становить близько десяти сонячних, знаходиться в центрі «стандартного» газопилового диска, причому з її полюсів виходять потоки речовини (джети). Наявність останніх доводить, що W33A продовжує зростати.

І диск, і джети за своїми характеристиками нагадують ті, що реєструються у молодих зірок малої маси. «Тепер ми можемо з упевненістю говорити про те, що масивні світила – чи, принаймні, деякі з них - формуються точно так само, як і наше Сонце», - резюмує колега дослідників, Скотт Кеніон з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США).

Джерело sciencemag.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.