Люди, які зловживають спиртним частіше скаржаться на проблеми з пам'яттю Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 14:39 · Розділ: Цікаві факти

Літні люди, що зловживають алкоголем, частіше за інших мають проблеми з пам'яттю і когнітивними функціями. Вчені з Університету штату Ріо-де-Жанейро (Бразилія) обстежили 419 чоловіків і 726 жінок у віці за шістдесят з різних соціально-економічних груп. Всі добровольці повідомили, як багато вони п'ють, і пройшли тести на пам'ять та інтелект.

Результати тестів показали, що 8,2% учасників, переважно чоловіків з нижчих соціальних верств, сильно п'ють. Парадоксально, але найбільш негативний вплив алкоголю на пам'ять і пізнавальні функції виявився не у чоловіків, а у жінок. З'ясувалося також, що пенсіонери, які іноді дозволяють собі випити, особливо жінки, стикаються з проблемами інтелекту набагато рідше, ніж люди, що не вживають спиртного взагалі.

Виявляється, що помірно пити краще, ніж не пити зовсім. Фото взято з сайту compulenta.ru
Виявляється, що помірно пити краще, ніж не пити зовсім. Фото взято з сайту compulenta.ru

А за твердженням вчених з Іспанії, щоденне вживання алкоголю більш ніж на третину знижує ризик розвитку хвороб серця у чоловіків: у тих, хто випиває потроху (наприклад, менше порції горілки в день), ризик розвитку серцевих хвороб скорочується на 35 %; у тих, хто п'є щодня по 3 порції спиртного шанси захворіти знижуються в середньому на 50%. Варто зазначити, що тип алкогольного напою не грає при цьому великої ролі.

Джерело livejournal.com


Інші новини розділу