Велика кількість антиоксидантів у раціоні шкодить здоров'ю Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 16:43 · Розділ: Краса і здоров'я

Продукти з високим вмістом антиоксидантів можуть шкодити здоров'ю, якщо споживати їх у великих кількостях. Співробітники Університету штату Канзас (США) виявили, що велика кількість таких продуктів в раціоні може викликати дисбаланс між кількістю антиоксидантів, які сповільнюють ушкодження м'язів та інших органів в результаті окислення, і прооксидантів, що прискорюють ці процеси.

Дослідники спробували з'ясувати, як можна покращити постачання кисню в скелетні м'язи під час фізичної активності, використовуючи антиоксиданти. Експерименти проводилися на тваринах, яким вводилися різні дози антиоксидантів.

Дослідження продемонструвало, що іноді антиоксиданти погіршують функції м'язів і збільшують відчуття втоми, через що тренування виявляється непродуктивним. Відбувається це тому, що антиоксиданти пригнічують ключові сигнальні механізми, необхідні для ефективного функціонування м'язів.

Зловживати фруктами та овочами з високим вмістом антиоксидантів не варто. Фото взято з сайту kaputik.net
Зловживати фруктами та овочами з високим вмістом антиоксидантів не варто. Фото взято з сайту kaputik.net

За словами фахівців, необхідно утримуватися від вживання продуктів з антиоксидантами в підвищених кількостях до того часу поки вчені не з'ясують, як саме ці інгібітори окислення діють у фізіологічних системах організму.

Сьогодні широко поширена думка, про те, що антиоксиданти можуть запобігати руйнівній дії вільних радикалів на клітини живих організмів і тим самим сповільнити процес їхнього старіння. Проте численні дослідження не підтвердили цієї гіпотези.

Антиоксиданти в першу чергу містяться в різних свіжих фруктах, а також виготовлених з них продуктах (свіжих соках і настоянках на зразок холодного чаю, морсу). До багатих антиоксидантами фруктів відносяться чорниця, виноград, журавлина, горобина, чорноплідна горобина, смородина, гранат. Серед напоїв виділяються червоне вино, зелений і (меншою мірою) чорний чай.

Джерело izvestia.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.