Аналіз крові дозволить виявити артрит задовго до виникнення симптомів Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.02.2010 09:29 · Розділ: Медицина

За допомогою простого аналізу крові можна виявити ревматоїдний артрит за кілька років до появи перших симптомів важкої недуги.

Нова методика розроблена співробітниками клініки при Університеті Умеа (Швеція). До цього часу рання діагностика артриту була ускладнена, оскільки початкові симптоми захворювання майже непомітні. Більш того, на перших стадіях розвитку недугу можна сплутати з іншими хворобами, такими як вовчак та остеоартрит.

Дослідники проаналізували зразки крові, які були взяті у 86 пацієнтів до появи у них симптомів артриту, і порівняли їх з кров'ю 256 здорових добровольців. Як з'ясувалося, за кілька років до виникнення перших симптомів артриту в крові хворого підвищується рівень певних білків з групи цитокінів, які виробляються клітинами імунної системи. Раніше було відомо, що концентрація цих білків збільшена, коли хвороба вже йде повним ходом, але тепер встановлено, що їх вміст починає збільшуватися за кілька років до появи болю у пацієнта.

Причини ревматоїдного артриту досі не зясовані. Фото взято з сайту polymedel.ru
Причини ревматоїдного артриту досі не зясовані. Фото взято з сайту polymedel.ru

Завдяки розробці шведських медиків стане можливим своєчасне лікування, що дозволить запобігти тяжким наслідкам захворювання.

Ревматоїдний артрит - системне захворювання сполучної тканини з переважним ураженням дрібних суглобів. Причини виникнення недуги до цього часу не з'ясовані. Артрит характеризується високою інвалідністю (70%), що наступає досить рано. Основними причинами смерті від захворювання є інфекційні ускладнення та ниркова недостатність.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу