Представники різних рас по-різному вивчають обличчя Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 13:37 · Розділ: Цікаві факти

Представники європеоїдної та азіатської рас по-різному розглядають обличчя людей, з'ясувала група психологів під керівництвом Керолін Бле з університету Монреаля. При цьому відмінності у сприйнятті людей призводять до певних наслідків для самих спостерігачів.

Фахівці стверджують, що за даними попередніх досліджень, люди збирають інформацію про незнайомця, концентруючи увагу на зонах навколо очей і рота. "Проблема в тому, що для подібних опитувань частіше залучаються представники європеоїдної раси", - говорить Бле.

Цього разу канадці вирішили опитати групу, зібрану з 14 "європейців" і 14 "азіатів". Всім учасникам були запропоновані 112 фотографій людей тих же двох рас. Вчені попросили добровольців сказати, чи бачили вони цих людей раніше, і назвати домінуючі риси обличчя. При цьому камери стежили за рухами очей учасників експерименту.

Європейці збирають візуальну інформацію про незнайомця, концентруючи увагу на зонах навколо очей і рота, натомість азіати фокусують погляд на ділянці носа. Фото взято з сайту membrana.ru
Європейці збирають візуальну інформацію про незнайомця, концентруючи увагу на зонах навколо очей і рота, натомість азіати фокусують погляд на ділянці носа. Фото взято з сайту membrana.ru

У результаті канадські фахівці з'ясували, що представники європеоїдної раси вивчали трикутник з очей і рота, у той час як азіати фокусували погляд на ділянці носа. І одні і другі досягли успіху в розпізнаванні облич представників своєї раси і вагалися з відповіддю, коли мова заходила про іншої етнічні групи. Бле вважає, що результати досліду - це ще одне свідчення того, що "білі" більше покладаються на аналітичний підхід, а азіати - на цілісне сприйняття.

У другій частині експерименту волонтерів попросили сказати, яку емоцію вони бачать на тому чи іншому обличчі. Цього разу азіати концентрували більше уваги на очах і, ймовірно, через це вони неправильно інтерпретувати деякі емоції. "У азіатів були проблеми з проявами негативного настрою. Приміром, вони плутали страх з подивом, відразу з гнівом. А все тому, що вони менше розглядали рот", - коментує Керолін.

Проте фахівці не поспішають робити висновки щодо того, чому між представниками різних рас існує такий поділ за сприйняттям облич. Для цього, на їхню думку, необхідно розбиратися з культурними та біологічними особливостями етнічних груп.

Джерело physorg.com


Інші новини розділу