ВМС Італії прийняли на службу підводного робота Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 08:27 · Розділ: Події у світі

Військово-морські сили Італії отримали в своє розпорядження автономний безпілотний підводний апарат (АБПА) Remus 100, виготовлений на замовлення військових американською компанією Hydroid. Підводний робот був прийнятий на озброєння ВМС Італії в кінці грудня 2009 року, проте відомо про це стало тільки зараз. Вартість контракту, за яким Remus 100 був створений для Італії, не розголошується.

Американський підводний апарат був обраний італійськими ВМС у ході тендеру, що проводився в минулому році. Скільки компаній брали участь у конкурсі, не уточнюється. Італійці мають намір використовувати нового робота для забезпечення безпеки морських баз, а також при розмінуванні.

АБПА Remus 100. Фото взято з сайту lenta.ru
АБПА Remus 100. Фото взято з сайту lenta.ru

Конструкція Remus 100 дозволяє встановлювати на апарат різні сонари, сенсори і камери, які можуть бути використані при картографування рельєфу морського дна, для наукових досліджень, виявлення мін та сміття. В цілому Hydroid випустила 200 таких апаратів, які прийняті на озброєння в тринадцяти країнах НАТО і деяких інших державах.

У січні 2010 дослідницька компанія Douglas-Westwood оприлюднила прогноз, в якому говорилося, що в найближчі десять років міністерства оборони найбільших країн світу витратять на купівлю АБПА 1,1 мільярда доларів. При цьому сукупні витрати військових і цивільних на АБПА за період з 2010-го по 2019 рік досягнуть 2,3 мільярда доларів.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу