Китай за п'ять років подвоїть супутники зв'язку на орбіті Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.04.2009 22:01 · Розділ: Нові технології

Китай в найближчі п'ять років планує вивести на орбіту сім додаткових супутників зв'язку. Це в два рази збільшить їх кількість, повідомила служба Sina. Планується, що до 2015 року в космосі знаходитиметься 15 китайських штучних супутників Землі (ІСЗ), що забезпечуватимуть мобільний, телерадіозв'язок, і широкосмуговий доступ до Інтернету.

В даний час Китай також веде активне розгортання глобальної системи позиціювання "Бейдоу" ("Компас"). Вчені вважають, що вона встане в один ряд з розробленою американцями мережею GPS і російською ГЛОНАСС. Китай вже запустив свій перший супутник Мысяця.

В жовтні 2009 року з допомогою Росії має намір запустити свій супутник до Марсу. Цей апарат під назвою "Інхо-1" ("Бабка-1") відправиться до червоної планети в парі з російським супутником "Фобос", що будуть виведені в космос за допомогою російської ракети-носія. Їх спарений політ до Марса продовжиться 11 місяців.

Фото взято з сайту rian.ru
Фото взято з сайту rian.ru

На марсіанській орбіті апарати відокремляться і приступлять до виконання своїх завдань. Протягом польоту від Землі до червоної планети "Інхо-1" буде прикріплений до "Фобосу" електричним кабелем. Російський супутник забезпечуватиме для китайського зонда електроживлення."Инхо-1" обладнаний двома потужними камерами. В його основне завдання входитиме зйомка поверхні Марса.

Китайська програма дослідження космосу починає свою історію з 8 жовтня 1956 року, коли в КНР була створена п'ята академія Міноборони, що займалася ракетними розробками. У 1964 році Китай відправив до космосу ракету з двома мишами на борту. У квітні 1970 року КНР вивела на орбіту перший штучний супутник землі "Дунфанхун-1" ("Червоний схід-1").

15 жовтня 2003 року Китай зробив запуск першого пілотованого космічного апарату "Шеньчжоу-5". В 2005 року Фей Цзюньлун і Хайшен здійснили рекордний для Китаю п'ятиденний політ на навколоземній орбіті в кораблі "Шеньчжоу-6". Запуск третього пілотованого корабля, а також перший вихід китайського космонавта у відкритий космос відбулися в кінці вересня 2008 року. До 2020 року КНР має намір побудувати на орбіті власну космічну станцію і створити космічну лабораторію.

Джерело rian.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.