Тест швидкості введення тексту: ручка/папір проти п'яти електронних пристроїв Автор: Andriy · Опубліковано: 28.01.2010 14:17 · Розділ: Цікаві факти

У якийсь момент майбутнього звичайна кулькова ручка, яка все ще є широко поширеним інструментом для ведення записів, ймовірно перетвориться на дивовижний музейний експонат. Неможливо передбачити, яким пристроєм буде користуватися тоді людство, але зараз багато професій взагалі не вимагають тримати на видному місці ручку, олівець або кисть - їх замінює клавіатура, іноді поступається сенсорним панелям або будь-яким іншим високотехнологічним інтерфейсам для специфічних завдань. Спеціаліст у сфері IT-технологій Філ Джіфорд (Phil Gyford) задався питанням, наскільки "дідівський" спосіб письма співставний за швидкістю введення тексту з повнорозмірною QWERTY-клавіатурою, програмною телефонною клавіатурою й сенсорним дисплеєм з розпізнаванням рукописного введення.

Предмети, що використовувались під час проведення тесту. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Предмети, що використовувались під час проведення тесту. Фото взято з сайту 3dnews.ru

У тесті використовувалися ручка, папір, клавіатура MacBook, Apple iPhone 3G (програмна клавіатура), Palm Treo 650 (QWERTY-клавіатура), Palm Vx (система розпізнавання Graffiti, 1999 рік) і Apple Newton MessagePad 1997 року випуску. Зрозуміло, текст був однаковий. Щоб не перериватися й не відчувати необхідність постійно заглядати в оригінал, а також не залежати від характеру диктування іншою особою, Джіфорд поновив у пам'яті вивчений кілька років тому текст - останній абзац промови Аневрін Бівена (Aneurin Bevan), зверненої до лейбористської партії Великобританії в 1959 році, що послідувала після поразки на виборах. Кількість слів - 221.

Джіфорд розпочав у хронологічному порядку - з паперу (А4) і ручки (Lamy Safari з чорнилом Noodler). Поставленою самому собі умовою було писати так, щоб читання власного почерку не викликало труднощів. Результат - 5 хв 33 с. Другим став MacBook зі звичайною клавіатурою. Як зазначив Джіфорд, він володіє технікою сліпого друку, хоча й робить багато помилок. Всі помилки в ході експерименту зазнавали коригування. Разом набір 221 слова зайняв 3 хв 14 с. Далі починаючи з Newton MessagePad 2100 кожен тест проводився двічі і брався кращий час, оскільки ці пристрої застосовуються для введення тексту нечасто, особливо "планшет" більш ніж десятирічної давності. Особливість роботи MessagePad наступна: текст з'являється відразу ж при написанні, потім після завершення слова зникає і через мить з'являється вже у вигляді розпізнаного. На ввід знадобилося 9 хв 17 с - майже вдвічі довше звичайного паперу, і причина полягає в необхідності більшої акуратності, щоб пристрій зміг "зрозуміти" написане.

Результати тесту. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Результати тесту. Фото взято з сайту 3dnews.ru

На відміну від MessagePad, в Palm Vx передбачена для введення прописом невелика частина екрану. Літери повинні бути якомога більше схожі з передбаченим Graffiti стилем, інакше замість "Y" виходить "X". Помилок відбувається менше, але страждає швидкість і "плавність" пропису під час введення по одній букві. Результат - 12 хв 16 с. Реальна клавіатура Palm Treo 650 не витримала порівняння з віртуальною iPhone - відповідно 5 хв 23 с і 4 хв 56 с.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу