Біопаливо вироблятимуть за допомогою ГМ-бактерій Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 10:32 · Розділ: Нові технології

Американським генетикам вдалося вивести бактерій, які, поїдаючи сільськогосподарські відходи, здатні виробляти більш дешевий та екологічно безпечний аналог сучасних видів біопалива.

Зростаючий попит на нинішні джерела біопалива - кукурудзу та інші культури - призвів до підвищення цін на деякі основні продукти харчування, передачі орних земель під паливні культури та пожвавлення вирубки лісів. Деякі дослідники також сумніваються, чи розумно намагатися знизити викиди парникових газів за рахунок біопалива, адже польові роботи і виробництва приводять до значного забруднення.

У минулому році світ спожив 7,6 млрд літрів біопалива. Фото взято з сайту neftegaz.ru
У минулому році світ спожив 7,6 млрд літрів біопалива. Фото взято з сайту neftegaz.ru

Один з основних аспектів виробництва біопалива - хімічне перетворення олій, що містяться в рослинах. Американські біологи стверджують, що їм вдалося вивести генетично модифіковану версію скромних бактерій Escherichia, які можуть робити це більш ефективно і дешевше. Мікроорганізми харчуються простими цукрами, що містяться в деревній стружці, соломі та іншій біомасі, виділяючи, при цьому, молекули палива.

«В організм Е. Coli ми включили ген, який дозволяє виробляти біопаливо напряму, - говорить провідний автор дослідження, Джей Кіслінг з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі. - Генетично модифікована кишкова паличка виділяє біодизель з клітини, і це означає, що нам не потрібно руйнувати клітину для отримання палива. Це істотно позначається на вартості виробництва. Крім того, біодизель не розчиняється у воді, але спливає, як будь-яке інше паливо. Це дозволяє економити на витратах на обробку».

Джерело javno.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.