Старі меблі можуть негативно впливати на жіночу фертильність Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.01.2010 12:35 · Розділ: Краса і здоров'я

Хімікати, що містяться в оббивці старих меблів, можуть негативно впливати на фертильність жінок. Мова йде про полібромовані дифенол-ефіри (ПБДЕ), інгібітори горіння, які з 70-х років минулого століття використовуються в м'яких меблях, автомобільних запчастинах і домашній електроніці.

Існує 209 різновидів ПБДЕ, але тільки три сполуки були створені для комерційного застосування. Це пентаБДЕ, октаБДЕ і декаБДЕ, які часто пов'язують з розладом функцій печінки та щитовидної залози. У Європі їх застосування заборонено з 90-х років.

З 70-х років ПБДЕ використовуються в мяких меблях, автомобільних запчастинах і домашній електроніці. Фото взято з сайту compulenta.ru
З 70-х років ПБДЕ використовуються в мяких меблях, автомобільних запчастинах і домашній електроніці. Фото взято з сайту compulenta.ru

Дослідження, проведене співробітниками Університету Берклі (США), показало, що полібромовані дифенол-ефіри накопичуються в крові у жінок, і чим вища концентрація цих речовин, тим нижчі їх шанси завагітніти. Крім того, на думку вчених, ПБДЕ впливають на рівень статевих гормонів, через що збільшується вірогідність викиднів, якщо жінка все ж таки завагітніла.

А нещодавно нью-йоркські вчені почали довгострокове дослідження впливу речовин, що містяться в пластикових пляшках, іграшках, медичному обладнанні, подушках і меблевих оббивних матеріалах. П'ять мільйонів доларів фахівці витратять на те, щоб з'ясувати, чи залишаються в людському організмі мікроскопічні кількості таких хімікатів, і чи здатні вони здійснювати тривалий вплив на здоров'я людини. Детальніше про це можна прочитати тут.

Джерело telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.