Зафіксовано новий рекорд швидкості вітру Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.01.2010 14:37 · Розділ: Екологія

Побито попередній шістдесятирічний рекорд швидкості вітру. Всесвітня метеорологічна організація визнала, що в 1996 році під час циклону «Олівія» швидкість вітру на острові Барроу біля берегів Австралії досягала 407 км/год.

Попередній рекорд був зафіксований 12 квітня 1934 на горі Вашингтон у штаті Нью-гемпшир (США): 371 км/год. На місці «пригоди» було встановлено пам'ятний знак, що приваблював безліч туристів. Незважаючи на те що рекорд Північної і Західної півкуль залишається актуальним, влада штату і адміністрація місцевої метеостанції не можуть приховати свого глибокого розчарування.

Тим часом новий рекорд, встановлений ще в минулому десятилітті, був помічений тільки зараз. Австралійським метеорологам просто не спало на думку, що їм вдалося зареєструвати щось надзвичайне.

Нью-гемпширці все одно переконані, що погоди гіршої, ніж на горі Вашингтон, не знайти. Фото взято з сайту yahoo.com
Нью-гемпширці все одно переконані, що погоди гіршої, ніж на горі Вашингтон, не знайти. Фото взято з сайту yahoo.com

Про «Великий вітер», як називають події 12 квітня 1934 в Нью-Гемпширі, складено книгу, в якій скрупульозно описуються всі деталі того дня. З неї нам відомо навіть те, що у момент найбільш сильного пориву вітру на станції знаходилося троє співробітників, двоє гостей, три кішки і п'ять кошенят. «Великий вітер» було зареєстровано о 13 год. 21 хв. за місцевим часом. Не дивно, що американці не надто високої думки про австралійських колег, які прогавили метеорологічну епохальну подію.

Мері Стемпоун, головний кліматолог штату Нью-Гемпшир, заявила, що побиття рекорду вона чекала давно, адже сьогодні і вимірювальна техніка набагато краща, і метеостанцій більше.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу