Негативні емоції не знають границь Автор: Lesly · Опубліковано: 28.01.2010 08:25 · Розділ: Суспільство

Представники різних етнічних груп здатні правильно зрозуміти прояв негативних емоцій. До таких висновків прийшли вчені, які спостерігали за спробами порозумітися між європейцями та напівкочовими жителями віддалених районів Намібії в Південній Африці.

На превелике здивування, було встановлено, що значення негативних емоцій однаково сприймалося обома групами, тоді як позитивні емоції по-різному проявляються в різних культурах.

Доктор Діза Сотер з Університетського коледжу Лондона їздила в північну Намібію, щоб запросити для участі в експерименті представників племені хімба, які ведуть напівкочовий спосіб життя. "Було важливо знайти групу, яка не контактувала з іншими группами, культура якої розвивалася незалежно від інших общин", - розповіла доктор Сотер.

Учасників експерименту просили обрати звук, що якнайкраще характеризував розповідь
Учасників експерименту просили обрати звук, що якнайкраще характеризував розповідь

Обидві групи, як європейці, так і хімба отримали масу задоволення від участі в дослідженні. "Учасники сприйняли завдання, яке ми перед ними поставили, як розвагу, що дуже рідко трапляється при проведенні психологічних експериментів", - додала вона.

В ході дослідження добровольцям розповідали коротку емоційну історію, наприклад, сумну. Потім вони чули два звуки, один з яких відтворював сум, а другий якусь іншу емоцію. Завданням учасників було обрати звук, яким можна було б охарактеризувати розповідь.

При цьому, найкраще волонтери впізнавали так звані "основні" емоції: гнів, смуток, страх, відразу і здивування. А щастя дослідники розділили на кілька категорій: досягнення цілей (тріумф), полегшення, розваги та фізичне задоволення. Варто зазначити, що з усіх позитивних категорій учасники зуміли впізнати тільки "розваги", які характеризувалися сміхом. "Це, безперечно, свідчить про універсальність сміху, - сказала професор Софі Скот, одна з членів дослідницької групи. – Сміх властивий представникам всіх людських культур. Крім того, люди – не єдині ссавці, що мають здатність сміятися".

Професор Скот вважає, що краще розуміння негативних емоції виробилося в людях в ході еволюції. "Якщо я видам звук, який означає переляк, важливо, щоб ви теж його зрозуміли. Оскільки те, що злякало мене, може становити загрозу і для вас", - аргументує свою позицію Софі Скот.

В подальшому дослідники планують розглянути феномен "заразності" деяких емоцій, наприклад, сміху, та вивчити їх соціальне значення.

Джерело: bbc.co.uk


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.