Жінки частіше відчувають себе винними Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.01.2010 13:36 · Розділ: Суспільство

Відчуття провини більш поширене серед жінок. Про це, за результатами нового дослідження, повідомили іспанські вчені.

Основна проблема тут не в тому, що жінки недовірливі і дуже близько беруть все до серця, а скоріше в тому, що чоловіки в принципі рідше й у меншій мірі схильні відчувати себе винними, вважають науковці.

«Наша гіпотеза свідчить, що почуття провини виникає у жінок різного віку приблизно з однаковою частотою, крім того, слабша половина наділена більш високою міжособистісною чутливістю», - повідомив провідний дослідник, Ітціар Еткзебарріа.

У дослідженні взяли участь три вікові групи: 156 підлітків, 96 представників молоді та 108 дорослих людей. Чоловіків і жінок було порівну.

Відчуття провини більш характерне для жінок. Фото взято з сайту nezalet.ru
Відчуття провини більш характерне для жінок. Фото взято з сайту nezalet.ru

Психологи опитали учасників, в якій ситуації ті схильні частіше за все відчувати провину. Також були проведені тести на міжособистісну чутливість.

Пізніше, в процесі порівняння, вчені виявили, що у всіх вікових групах показники чутливості були помітно вищими саме для жінок.

Результати дозволяють припустити, що в певній мірі в цьому "винне" виховання: дівчаток з дитинства виховують інакше, ніж хлопчиків.

Лише у віці 40-55 років чоловічий індекс міжособистісної чутливості наближається до «жіночого» значенням. Але у віці 25-33 років у чоловіків цей показник значно нижчий.

Джерело moscow-info.org


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.