Кожна десята дитина чує неіснуючі голоси Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.01.2010 11:32 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники Університетського медичного центру в Гронінгені (Нідерланди) встановили, що кожна десята дитина у віці семи-восьми років чує неіснуючі голоси. При цьому, більшість дітей стверджують, що ці голоси не турбують їх, тобто ніяк не впливають на щоденне життя.

Лише 15% з 3 870 опитаних школярів зізналися, що зазнають через це серйозних проблем, а 19% заявили, що голоси заважають їм думати. Кількість хлопчиків і дівчаток, які повідомили про слухові галюцинації, була майже однаковою, проте дівчатка при цьому частіше відчувають занепокоєння і страх. Цікаво, що з подібними явищами частіше стикаються юні жителі сільської місцевості, зате міським голоси приносять більше неприємностей.

Слухові галюцинації частіше мучать сільських дітей. Фото взято з сайту versii.com
Слухові галюцинації частіше мучать сільських дітей. Фото взято з сайту versii.com

За словами дослідників, з часом в більшості випадків слухові галюцинації у дітей проходять самі по собі, тому батькам не варто турбуватися. Зараз голландські вчені зайняті новим п'ятирічним дослідженням, мета якого з'ясувати природу звукових галюцинацій і те, як вони відбиваються на поведінці дітей.

Згідно зі статистичними даними, до 16% психічно здорових дітей і підлітків чують голоси. І хоча це може свідчити про підвищений ризик розвитку психічних захворювань, у тому числі шизофренії, переважна більшість людей, що зіткнулися в дитинстві з таким явищем, не стають душевнохворими.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу