Паління під час вагітності підвищує ризик раптової смерті немовляти під час сну Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.01.2010 11:29 · Розділ: Цікаві факти

Паління під час вагітності негативно відбивається на тиску крові ще не народженої дитини, що згодом підвищує ризик раптової смерті немовляти уві сні.

Вчені з Каролінського інституту (Швеція) досліджували 36 новонароджених, у 17 з яких матері курили під час виношування плоду. Виявилося, що у дітей, матусі яких палили, аномально піднімається кров'яний тиск, навіть коли вони спокійно сплять. Через стрибки тиску збільшується навантаження на серце, - воно качає кров сильніше і швидше. Як наслідок, у дитини порушується кровообіг, що може спровокувати синдром раптової смерті.

Тютюновий дим вбиває немовлят. Фото взято з сайту nosmoking.com.ua
Тютюновий дим вбиває немовлят. Фото взято з сайту nosmoking.com.ua

Експеримент показав, що в перший тиждень життя у дітей, які вдихати тютюновий дим в утробі матері, різко підскакує кров'яний тиск, коли їх беруть на руки у вертикальному положенні. До року ці малюки адаптуються, і реакція на зміну положення тіла у них стає зворотною - кров'яний тиск різко знижується. Зазвичай у дорослої людини, коли вона стоїть, збільшується частота серцебиття, судини стискаються, у результаті чого кров'яний тиск злегка зростає. Таким чином забезпечується нормальне кровопостачання серця і мозку.

Результати дослідження вперше продемонстрували, що під впливом тютюнового диму дитячий механізм контролю кров'яного тиску перепрограмується, що підвищує ризик раптової смерті немовляти уві сні.

Також паління під час вагітності збільшує ризик розвитку у дитини психічних симптомів. Тютюнопаління може опосередковано впливати на розвиток мозку ембріона, що згодом негативно позначається на увазі і пізнавальних здібностях дитини. Близько 20% випадків психозів у дітей та підлітків можна було б запобігти, якби їх матері не палили.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу