Гарбузовий сік врятує від похмілля Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.01.2010 15:37 · Розділ: Краса і здоров'я

Британські вчені з університету Йорка відкрили нову властивість гарбуза. Крім того, що в жовто-помаранчевому овочі багато корисних і життєво необхідних речовин, за допомогою соку цієї рослини можна позбавлятися від алкогольної інтоксикації. Симптоми загального нездужання, головний біль, нудота, блювота і пронос проходять через кілька годин після прийняття двох склянок гарбузового соку з десятихвилинним інтервалом.

При проведенні експерименту за участю 220 чоловіків і жінок, які часто зловживають спиртними напоями, половина учасників знімала похмілля підручними засобами, а інша половина випивала натуральний сік гарбуза. Такі експерименти повторювалися по п'ять разів в обох групах. При цьому, в "гарбузовій" групі в першу чергу знижувалося відчуття нудоти, а потім пропадала спрага та інші несприятливі явища, зазначив керівник дослідження, Вальтер Кобург.

Гарбузовий сік відновлює знезаражувальну та видільну функції печінки. Фото взято з сайту povareschka.ru
Гарбузовий сік відновлює знезаражувальну та видільну функції печінки. Фото взято з сайту povareschka.ru

Як виявилося, гарбузовий сік сприяє поліпшенню роботи печінки, зокрема, відновленню знезаражувальної та видільної функції. Амінокислоти і мінерали, що містяться в цьому овочі у великій кількості, захищають клітини печінки від токсинів та дії отрути, а також є природною профілактикою від руйнування. Саме тому гарбуз можна вважати одним з ефективних методів боротьби проти похмільного синдрому.

Крім того, було встановлено, що вживання віскі призводить до більш хворобливого похмілля, ніж вживання горілки. Як показали результати дослідження, люди, які споживали віскі, більше за добровольців з «горілчаної» групи скаржилися на головний біль, нудоту та слабкість вранці. Однак при цьому, як показали тести, члени обох груп справлялися з робочими завданнями однаково погано.

Також обидві групи однаково страждали від поганого сну. Різниця між віскі та горілкою проявлялася тільки на рівні самопочуття. На думку вчених, це пояснюється тим, що у віскі міститься більше молекул-конгенерів, до складу яких входять атоми ацетону та ацетальдегіду.

Джерело gidepark.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.