Вчені визначили швидкість пересування равлика Автор: Lesly · Опубліковано: 27.01.2010 08:22 · Розділ: Природа

Дослідники вивчали найбільш повільних живих істот на планеті - равликів. За спостереженнями фахівців, середня швидкість равликів становить приблизно 1,5 мм за секунду, тобто за хвилину равлик може подолати відстань, що дорівнює шести сантиметрам.

Така швидкість пересування обумовлена особливостями будови організму. Тіло равлика покрите мантією (складкою шкіри, яка вільно звисає з боків тулуба) і складається з голови, тулуба та ноги. З виділень мантії формується спіралеподібна мушля, що захищає істоту від пошкоджень. Нога (хоча не зовсім на неї схожа, проте виконує функцію руху) представляє собою мускулистий потовщений виріст черевної стінки тіла. Рухається равлик, переміщуючись на поверхні (підошві) ноги, за допомогою хвилі м'язових скорочень.

Равлики є важливою ланкою біологічного ланцюга. Фото взято з сайту dic.academic.ru
Равлики є важливою ланкою біологічного ланцюга. Фото взято з сайту dic.academic.ru

Між мантією і тулубом міститься мантійна порожнина, в якій розташувалися органи дихання — зябра. А у деяких видів розвинений орган, що нагадує легені, від яких відходять канали до всіх органів.

Варто зауважити, що деякі з равликів можуть бути шкідливими для людини і служити розповсюджувачами захворювань: таких як шистосомоз і опісторхоз. Однак більшість з них все-таки досить нешкідливі істоти, втім, і особливої користі більша частина равликів для людини не приносить, хоча деяких з них використовують в їжу. Крім того, певне застосування має мушля равликів, з якої виготовляють сувеніри.

Ці молюски поширені практично по всьому світу – їх нараховується більше 7 тисяч, - і є важливою ланкою біологічного ланцюга.

Джерело rin.ru


Інші новини розділу