Змії можуть спати до трьох років Автор: Lesly · Опубліковано: 26.01.2010 16:43 · Розділ: Природа

Багато хто вважає змій небезпечними і зовсім непотрібними тваринами. І даремно. У цих плазунів є чому повчитися. Так, змії здатні спати до трьох років і при цьому нічого не їсти. У стан анабіозу вони можуть впасти у будь-який час дня, ночі і погодних умов, керуючись виключно власним бажанням відпочити або перечекати несприятливу ситуацію.

Вчені з'ясували, що під час такого тривалого «забуття» змії вкрай економно витрачають ресурси свого організму. Вони навчилися дозовано постачати свою травну систему киснем, завдяки якому, як відомо, засвоюється їжа і відбувається розщеплення білків.

Під час тривалого «забуття» змії вкрай економно витрачають ресурси свого організму. Фото взято з сайту smoking-room.ru
Під час тривалого «забуття» змії вкрай економно витрачають ресурси свого організму. Фото взято з сайту smoking-room.ru

Більш того, ці плазуни неймовірним чином вміють регулювати швидкість обміну речовин і виживати, навіть якщо в їхньому організмі залишилося всього п'ять відсотків жирів. Але навіть цю незначну кількість вони можуть витратити без найменшої шкоди для свого організму. Прокинувшись, змії як і раніше, бадьорі, сильні та енергійні.

Зміїний секрет поки не розкритий. Але якщо це станеться, людина отримає величезні можливості. Наприклад, з метою дослідження інших планет. Тисячі і мільйони світлових років польоту здадуться космонавтам тільки миттю. Адже під час подорожі вони зможуть солодко спати і бачити цікаві сни.

Джерело yoread.ru


Інші новини розділу