Людський мозок не "вміщає" більше 150 друзів Автор: Lesly · Опубліковано: 26.01.2010 14:39 · Розділ: Цікаві факти

Людина здатна підтримувати постійний контакт тільки зі 150 друзями. До такого висновку дійшов професор еволюційної антропології Оксфордського університету, Робін Данбар. Він вважає, що ця кількість - 150 чоловік – залишається незмінною від однієї історичної епохи до іншої, і навіть розвиток Інтернету та комунікацій не може змінити її.

В інтерв'ю професор Данбар сказав, що навіть ті, хто має на Facebook список із 1500 друзів, переписуються тільки із 100-150 людьми. Під листуванням професор розуміє хоча б одне повідомлення на рік.

Кількість друзів не може перевищувати 150 чоловік. Фото взято з сайту i33.beon.ru
Кількість друзів не може перевищувати 150 чоловік. Фото взято з сайту i33.beon.ru

Facebook став ще одним підтвердженням розробленої професором теорії про «число Данбара». Вчений вважає, що неокортекс - область кори головного мозку, що відповідає за усвідомлене мислення і мову, - може побудувати «соціальне коло» не більш ніж з 150 чоловік. Решта людей в це коло вписуватися не будуть.

Іншим доказом теорії Данбара можуть служити слова Камерона Марлоу, одного зі штатних дослідників Facebook. Марлоу спостерігав за контактами користувачів в соціальній мережі і визнав, що людина підтримує стосунки далеко не з усіма, хто значиться в його списку друзів.

Раніше повідомлялося, що, згідно з результатами нового дослідження, близько 20% усіх офісних працівників в робочий час сидять у соціальних мережах та блогах. Компанія Entensys опублікувала дослідження - аналіз використання Інтернету офісними працівниками. Автори дослідження склали список різних типів сайтів, найбільш популярних серед працівників підприємств у робочий час. Виявилося, що найчастіше (20,80% всіх працівників) вони відвідують соціальні мережі, персональні сайти та блоги.

Джерело novoteka.ru


Інші новини розділу