Медики будуть діагностувати інфаркт по стану волосся Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.01.2010 12:35 · Розділ: Медицина

На основі дослідження, проведеного в кардіологічному відділенні лікарні «Меїр» в Кфар-Cабі, буде розроблена нова методика ранньої діагностики інфаркту. Для встановлення діагнозу кардіологу достатньо всього однієї волосинки з голови пацієнта. Дослідження цього напрямку будуть представлені на конгресі кардіологів, який найближчим часом відбудеться в Ізраїлі.

Відомо, що однією із частих причин інфаркту є стрес. Люди по-різному реагують на проблематичні ситуації в житті, тому до цього часу лікарям не вдалося «виміряти» рівень «стресу» з тим, щоб зрозуміти, коли людина досягає «червоної межі».

Про стан серця розповість волосся. Фото взято з сайту sessionmagazine.com
Про стан серця розповість волосся. Фото взято з сайту sessionmagazine.com

Тому було вирішено перевірити рівень вмісту кортизону, адже цей гормон називають «гормоном стресу», у волоссі 150 пацієнтів кардіологічного та терапевтичного відділення. Спостереження тривало три місяці. Відомо, що волосся на голові відростає на один сантиметр на місяць. У двох груп пацієнтів взяли зразки волосся довжиною три сантиметри.

До першої групи належали пацієнти з проблемами серця, до другої групи включили пацієнтів з терапевтичного відділення. У ході дослідження виявилося, що у пацієнтів з першої групи рівень кортизону у волоссі в кілька разів перевищує норму.

Кардіологи підкреслюють, що це поки попередні результати, які ще потрібно перевірити. Вони сподіваються, що цей метод, при своєчасній діагностиці, дозволить запобігти чималій кількості випадків інфарктів.

А про розробку вдосконаленого способу тестування на наркотики по волоссю оголосили вчені в Гонконзі. Вони стверджують, що їхня технологія «в тисячу разів чутливіша» за інші існуючі методи і відрізняється простотою взяття зразків. Для ефективного аналізу достатньо лише 5-10 волосин, у той час як для отримання результату в інших країнах звичайно потрібно пасмо з п'ятдесяти волосин.

Джерело gidepark.ru


Інші новини розділу