Глазуровані сирки небезпечні для здоров’я Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.01.2010 17:44 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені з Загальноросійської асоціації генетичної безпеки (ОАГБ) оприлюднили результати незалежної перевірки одних з улюблених дитячих ласощів - глазурованих сирків. Результати шокували навіть бувалих експертів: нормам не відповідали 11 з 12 перевірених екземплярів, а в одному навіть було виявлено золотистого стафілокока.

Найбільш «невинне», що знайшли в 11 екземплярах сирків, - це перевищення (у 1000 разів) вмісту дріжджів. Це означає, що поїдання таких сирків може призвести до інтоксикації організму, дисбактеріозу, ослаблення імунної системи, порушення обміну речовин і розладу функцій шлунково-кишкового тракту та органів систем виділення.

Інколи солодощі можуть бути небезпечними. Фото взято з сайту newslab.ru
Інколи солодощі можуть бути небезпечними. Фото взято з сайту newslab.ru

В половині досліджених зразків виявлено кишкову паличку (Е. coli), яка викликає збої в роботі шлунково-кишкового тракту, накопичення токсичних речовин, завдає удару по імунітету, печінці, нирках. У дітей зараження Е. coli може призвести навіть до летальних наслідків. Ще в чотирьох пробах дослідники виявили грибки плісняви, з якими в організм надходять токсини, що також згубно впливають на імунну систему, нирки та печінку.

Нарешті, в одній з проб експерти виявили золотистий стафілокок, який викликає гнійні інфекції, фурункульоз, ослаблення імунітету, понос, блювоту, болі в животі, тощо.

Вчені не сумніваються, що причина всіх виявлених порушень - у недотриманні санітарно-гігієнічних норм на підприємствах. Це вже не перша перевірка продуктів молочного ряду, і плісняви грибки і дріжджі експерти знаходять у них теж не вперше.

«У радянські роки на молочних заводах працювали манікюрниці, - розповів відомий біолог Олександр Баранов. - Вони перевіряли нігті в співробітників - адже навіть незначні нариви в куточках нігтів можуть бути джерелом стафілококової інфекції. Що стосується дріжджів і цвілі, то це говорить про те, що для приготування сирків використовували прогіркле масло або прострочене сухе молоко. Людину повільно вбивають, бо отруєння білками (в даному випадку - токсинами) одне з найбільш небезпечних. Наявність же в продуктах кишкових паличок - показник, пробачте, фекальних компонентів. Значить, співробітники підприємств погано миють руки після туалету. Виходить, сьогодні на підприємствах - повне нехлюйство, немає ні жорсткого контролю, ані жорстких стандартів».

Джерело inforotor.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.