Вчені розвіяли міф про безкорисливість подарунків Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.01.2010 13:35 · Розділ: Цікаві факти

Британські вчені з'ясували, які цілі переслідують люди, даруючи іншим подарунки. Виявляється, що незалежно від типу подарунка, людина, що демонструє такий "щирий" жест переслідує лише одну, корисливу мету. У більшості випадків подарунки служать інструментом, призначення якого - домогтися прихильності іншої людини.

Аналогічна система працює і у тварин. Приміром у птахів, самка обирає того самця, який приніс їй найбільшу гусінь. Так само корислива система подарунків розвинена і в багатьох інших видів тварин.

Вчені відзначають, що отримання подарунка активує ділянки головного мозку, які відповідають за радість. Тим самим, на підсвідомому рівні змінюючи ставлення до людини, яка зробила подарунок.

Отримувати подарунки завжди приємно. Фото взято з сайту money.infokurs.com
Отримувати подарунки завжди приємно. Фото взято з сайту money.infokurs.com

А психологи із Стенфордського університету під керівництвом Френсіс Флін проаналізували реакцію більше сотні людей у момент отримання подарунків і вивела визначені правила вибору ідеальних сюрпризів. Щоб людина по-справжньому оцінила подарунок, потрібно враховувати її підсвідомі реакції, радять фахівці. Адже, позитивна оцінка подарунка і задоволення від його отримання не залежать від ціни. Якщо людина байдужа до якогось предмету, то його висока ціна не зможе змінити її реакцію. Так, якщо дівчині не подобаються прикраси, вона однаково нейтрально сприйме і срібний ланцюжок, і каблучку з діамантом.

Джерело bel.biz


Інші новини розділу