Ожиріння підвищує ризик розвитку світлоклітинного раку нирок Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.01.2010 16:41 · Розділ: Медицина

Ожиріння підвищує ризик розвитку поширеної інфекційної форми раку нирок, повідомляють вчені з Онкологічного центру ім. Слоуна-Кеттерінга в Нью-Йорку (США).

Вони дослідили 1 640 пацієнтів з пухлинами нирок. Виявилося, що у пацієнтів з надмірною вагою, середній вік яких склав 62 роки, світлоклітинний рак нирок розвивався на 48% частіше, ніж у що мають індекс маси тіла (як визначається IМТ, читаємо тут) менше 30.

На частку світлоклітинного раку припадає 70-80% усіх випадків захворювань на рак нирок. Фото взято з сайту compulenta.ru
На частку світлоклітинного раку припадає 70-80% усіх випадків захворювань на рак нирок. Фото взято з сайту compulenta.ru

Злоякісні пухлини світлоклітинного раку були виявлені у 67% пацієнтів з діагнозом "ожиріння" у порівнянні з 57% хворими з нормальною вагою. А от відсоток тих, у кого було діагностовано інші види пухлин, включаючи папілярні та хромофобні форми, був практично однаковим у людей з різною вагою.

Взявши до уваги інші фактори ризику (діабет, гіпертонію, куріння), вчені зробили висновок, що, чоловіки більш схильні до розвитку світлоклітинного раку нирок.

На частку світлоклітинного раку, який розвивається з епітелію проксимальних трубочок, припадає 70-80% усіх випадків захворювань на рак нирок. А свою назву захворювання отримало через те, що при фарбуванні гематоксилін-еозином пухлинні клітини стають світлими, а відбувається це внаслідок браку глікогену в клітинах, вражених раком. Для світлоклітинного раку нирки характерне багате кровопостачання пухлини.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу