Роботи-"скелелази" підкорюють вертикальні стіни Автор: Andriy · Опубліковано: 25.01.2010 10:34 · Розділ: Нові технології

Робототехніка - досить велика область розробок, де перед машиною можуть ставитися найрізноманітніші цілі. Велика увага приділялась і приділяється штучному інтелекту, але для виконання деяких завдань навіть найрозвиненіший електронний мозок без здатності пересуватися абсолютно непридатний. Зате, відносно, компактні і спритні пристрої, які можуть підкорити і вертикальну стіну, будуть більш ніж доречні. Такими механізмами займається вчений з ізраїльського Негевского університету Бен-Гуріона (Ben-Gurion University of the Negev).

Робот здатний пересуватись по склі. Фото взято з сайту 3dnews.ru
Робот здатний пересуватись по склі. Фото взято з сайту 3dnews.ru

Останні проекти Аміра Шапіро (Amir Shapiro) можна назвати роботами-"скелелазами", тільки "скелями" виступають стіни. До речі, ідею двох з чотирьох машин дослідник почерпнув у тварин, які здатні підійматися на різні об'єкти. Один з роботів в деякому розумінні повторює равликів, що залишають після себе доріжку з слизу. Він виділяє невелику кількість гарячого клею, що дозволяє йому прилипати до стін при переміщенні і не падати. Ідея іншого робота запозичена у котячих і гризунів: у нього чотири кінцівки з виготовленими з рибальських гачків "кігтями" для пересування по грубих поверхнях.

Третя розробка оснащена колесами з клейкою стрічкою, завдяки якій можливе пересування по гладких поверхнях на зразок скла. Нарешті, четвертий робот оснащений магнітними елементами і здатний підкорювати рівні металеві покриття. Наприклад, він може обстежити занурені у воду частини кораблів для пошуку ушкоджень, контрабанди або вибухівки і таким чином замінити водолазів. За словами Шапіро, "скануючий" алгоритм повинен зробити робота досить ефективним. Область, в якій вчений проводить дослідження - це так звана біоміметика (biomimetics), що припускає повторення створених природою механізмів за допомогою сучасних технологій. Деякі фахівці фокусуються на копіюванні хвилеподібниз рухів змій, а Шапіро зі своєю командою досяг успіху в суміщення вертикальних і горизонтальних рухів, що дозволяє роботу-"рептилії" прослизати через невеликі отвори і труби. Така функціональність стане в нагоді, наприклад, при рятувальних операціях і пошуку людей під завалами.

А цей андроїд розроблений студентами Технічного університету Дортмунда (Technical University of Dortmund) та Університету Манітоби (University of Manitoba). Bioloid здатен робити "сходження" в самостійному режимі, вибираючи найкращий шлях руху на основі координат точок кріплень.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.