IBM і Fujifilm встановили рекорд у щільності запису на магнітну стрічку Автор: Andriy · Опубліковано: 25.01.2010 10:29 · Розділ: Нові технології

Дослідники з IBM оголосили про досягнення рекордної щільності запису на поверхню магнітної стрічки - значне удосконалення однієї з найбільш надійних і доступних технологій зберігання інформації в індустрії. На думку компанії, здійснений прорив доводить потенціал магнітних стрічок як більш ефективних у плані енергоспоживання і витрат рішень, ніж жорсткі диски. Кількість різноманітних сенсорів та інформаційних систем у світі постійно збільшується, і весь цей обсяг даних повинен архівуватись, копіюватися на випадок пошкодження оригінальних носіїв і з іншими цілями.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Вчені з підрозділу IBM Research в Цюріху спільно з японською Fujifilm змогли записати дані на прототип стрічки з щільністю 29,5 млрд біт на дюйм2 - це приблизно в 39 разів більше, ніж в поширених сьогодні продуктах. Результат став можливий завдяки розробці декількох нових ключових технологій, а також трирічній взаємодії з Fujifilm для оптимізації її магнітної стрічки Nanocubic з двостороннім покриттям на основі перпендикулярно орієнтованого магнітного середовища з частинок фериту барію (BaFe) об'ємом 1600 нм3. Таким чином, за словами віце-президента IBM Tape і Archive Storage Systems Сінді Гроссман (Cindy Grossman), стрічкові накопичувачі не тільки живі, але і будуть продовжувати виступати надійними засобами збереження даних з перевагою у вартості перед іншими системами зберігання. Відповідно до розрахунків IBM, нові технології збільшать ємність картриджів до 35 Тб нестиснених даних (при збільшеній довжині стрічки на 12% через зниження середньої товщини), що в 43,75 рази перевищує ємність доступного сьогодні LTO Generation 4.

Однак на досягнутому IBM не збирається зупинятися, намітивши мету в 100 млрд біт/дюйм2 і більше. Така щільність запису буде необхідністю, що диктується швидким зростанням обсягу цифрової інформації в системах та мережах. В даний час для зберігання критично важливих даних використовують цілі автоматизовані стрічкові бібліотеки з одного або декількох носіїв, які обслуговують до тисяч картриджів. Ємність систем може досягати петабайт. Як відзначає "Блакитний гігант", в перерахунку на один гігабайт стрічкові системи в залежності від розміру дешевші HDD в 10-50 разів.

За останні кілька років інженери IBM Research - Zurich значно підвищили точність контролю позиції головок читання/запису - кількість доріжок на стрічці шириною в півдюйма (1,27 см) зросла в 25 рази. Відхилення при визначенні доріжки не перевищує 24 нм, а ширина кожної - не більше 0,45 мкм. На додаток до цього були розроблені нові методи збільшення точності зчитування магнітних бітів - вони підвищили лінійну щільність запису на більш ніж 50%. Ще одним компонентом рекорду стала нова головка читання/запису з низьким показником тертя, яка створювалася разом з Fujifilm з розрахунком на медіапристрої наступного покоління. До речі, перший комерційний стрічковий продукт IBM з'явився 60 років тому. Це була система 726 Magnetic Tape Unit з бобінами і стрічкою шириною 1,27 см, ємність становила 2 Мб. Нове значення поверхневої щільності запису відображає потенціал збільшення ємності рішень в 17,5 млн разів у порівнянні з 60-річним екземпляром.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.