Підводні інтернет-кабелі допоможуть попередити цунамі Автор: Andriy · Опубліковано: 25.01.2010 10:19 · Розділ: Нові технології

Згідно з новими дослідженнями, цунамі можуть бути зафіксовані за допомогою прокладених по дну океанів оптоволоконних кабелів завдяки детальній моделі електричних полів, які генерує рух води. Заряджені частки в ній взаємодіють з магнітним полем Землі і створюють у кабелях передачі інтернет-трафіку потенціал величиною 500 мВ. Це явище з використанням відносно простої технології може виступити як система попередження для країн, які не в змозі розгорнути велику мережу з інших типів сенсорів.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Як розповідає фахівець з геомагнетизму американської Національної адміністрації по океану і атмосфері (National Oceanic and Atmospheric Administration) Маної Наір (Manoj Nair), налагодити роботу такої системи нескладно. Кабелі вже є, залишається лише розробити вимірювальне обладнання з потрібними характеристиками.

Більше 10 років тому дослідники з Bell Labs виявили, що переміщення мас води в океані після землетруси з епіцентром біля мису Мендосіно (західна точка Каліфорнії), в 1992 році, призвело до утворення "великомасштабного рухомого електричного поля", яке реєструвалося підводним кабелем. Але робота не була продовжена внаслідок наявності альтернативних технологій, що дають більш точні результати при вивченні підземних поштовхів.

Окремі країни можуть дозволити собі профінансувати встановлення систем датчиків на зразок PTWC (Pacific Tsunami Warning Center - Тихоокеанський центр попередження про цунамі), що включають сенсори барометричного тиску, швидкості вітру, температури, провідності води та інші. Але утримання таких мереж доступне далеко не всім, тому більш дешева альтернатива може бути прийнятним рішенням. Стаття Наіра, яка розкриває фізику запропонованої технології на прикладі моделі катастрофічного цунамі в Індійському океані в 2004 році (тоді загинуло до 300 тис. чоловік), буде опублікована в лютневому номері видання Earth, Planets and Space. За підрахунками вченого та його колег, напруги, що генерується в підводних кабелях, цілком достатньо для вимірювань, але модель ще має бути підтверджена іншими групами вчених.

Джерело 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.