Дослідники з Siemens домоглися 500 Мбіт/с по бездротового зв'язку через LED Автор: Andriy · Опубліковано: 25.01.2010 10:17 · Розділ: Нові технології

Дослідники з Siemens оновили власний рекорд в області бездротової передачі даних з використанням діодів LED. У співпраці з берлінським інститутом Генріха Герца (Heinrich Hertz Institute) була досягнута швидкість 500 Мбіт/с в порівнянні з попередніми 200 Мбіт/с. Компанія вважає, що світло як засіб передачі, є багатообіцяючим для використання в системах для дому, промисловості і транспорту. Інженери в експериментах застосовували білі світловипромінюючі елементи, виготовлені дочірньою компанією Osram. Дистанція бездротового зв'язку на цій швидкості не так вражає - до п'яти метрів.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Дані передавалися шляхом модуляції через джерело живлення кількості випромінюваного LED світла. Модуляція з діодами Ostar LED проводилася на настільки високій частоті, що пропускна здатність каналу становила до 500 Мбіт/с. Змін яскравості джерел світла при цьому очі не помічають. Приймачем виступив фотодетектор, що перетворює світловий сигнал в електричні імпульси. Дослідники вважають, що цей вид комунікацій, відомий як VLC (Visible Light Communication - зв'язок з використанням видимого світла), має чималий потенціал і може стати, наприклад, доповненням до WLAN. Постійне розширення бездротових мереж і застосування трьох різних діапазонів частот призводить до збоїв у передачі пакетів, і в такій ситуації світло є альтернативою без потреби в будь-яких ліцензіях. До того ж, стверджують дослідники, VLC не піддається перехопленню.

Фото взято з сайту 3dnews.ru
Фото взято з сайту 3dnews.ru

Стане в нагоді даний тип VLC в заводській та медичній сферах, де радіопередача або неможлива, або обмежена. А на транспорті LED можуть бути використані для передачі інформації автомобілям або потягам, що рухаються. Комбінація з п'яти діодів долає п'ятиметрову межу, але швидкість знижується до 100 Мбіт/с, чого досить для дуже багатьох завдань. А практичність технології на думку Siemens демонструє такий приклад, як передача даних від розташованих на стелі джерел світла до приймача, що знаходиться де завгодно в межах видимості. IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers - Інститут інженерів з електротехніки та радіоелектроніки) працює над стандартизацією технологій VLC з 2007 року, до кінця нинішнього очікується її завершення.

Джерела: news.org.ua, 3dnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.