Харчові добавки для спортсменів не завжди ефективні Автор: Lesly · Опубліковано: 25.01.2010 09:29 · Розділ: Спорт

Останніми роками дослідники все частіше "тішать" нас новинами, про те, що продукти чи препарати, які тривалий час вважалися мало не панацеєю від усіх бід, у кращому випадку виявляються непотрібними нашому організму. Така участь спіткала і протеїнові коктейлі, особливо популярні в нас час серед спортсменів-аматорів. Однак тепер науковці стверджують, що ці препарати не покращують фізичні здібності людини, і не скорочують час, необхідний для відновлення організму після навантажень.

Вісім з десяти спортсменів, які регулярно приймають протеїнові коктейлі, не мають в цьому необхідності. Фото взяте з сайту drugfreebodybuilding.com
Вісім з десяти спортсменів, які регулярно приймають протеїнові коктейлі, не мають в цьому необхідності. Фото взяте з сайту drugfreebodybuilding.com

За даними нещодавнього дослідження, проведеного в Університеті Монреаля (Канада), вісім з десяти спортсменів, які регулярно приймають протеїнові коктейлі, не мають в цьому необхідності, оскільки отримують достатню кількість білків з їжею. Більш того, вчені попереджають і про негативні наслідки такого захоплення, адже вміст натрію, нікотинової та фолієвої кислот, солі, магнію, вітаміну А і заліза у крові прихильників протеїнових напоїв часто перевищує норму. У зв’язку з цим вони час від часу скаржаться на такі малоприємні симптоми як нудота, погіршення зору, сильна втома, порушення в роботі печінки та інші проблеми зі здоров'ям.

Результати опитування, проведеного серед 42 спортсменів, що займаються плаванням, дзюдо, велосипедним спортом, бігом на довгі дистанції і волейболом, показали, що дев'ять з десяти респондентів регулярно вживають різні харчові добавки. Однак, застерігають медики, шкоди від них може бути більше, ніж користі: найчастіше вони містять зовсім не ті складники, що зазначені на упаковці. Тому, не дивно, що деякі спортсмени навіть не здогадуються, що приймають заборонені препарати.

А прихильникам активного та здорового способу життя вчені взагалі радять відмовитися від протеїнових напоїв, оскільки всі необхідні білки, а також інші життєво необхідні вітаміни та мінерали вони можуть отримувати, дотримуючись загальновідомих правил здорового харчування.

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.