NASA розробляє персональні літаки-гібриди Автор: Вікторія · Опубліковано: 24.01.2010 13:00 · Розділ: Нові технології

Вчені з Американського космічного агентства в даний час займаються створенням персонального одномісного літального апарату, що представляє собою гібрид літака і гелікоптера. Проект був представлений на з'їзді Американського вертолітної асоціації в Сан-Франциско.

Новий апарат одержав назву "Тупик" на честь птахів родини алькових. Фактично, це капсула забезпечена парою двигунів з пропелерами діаметром 2,3 метра. Апарат приземляється і злітає вертикально, як вертоліт, в той час як основну частину шляху долає в горизонтальному положенні.

Літальний апаратТупик - це капсула забезпечена парою двигунів з пропелерами. Фото взято з сайту scientificamerican.com
Літальний апаратТупик - це капсула забезпечена парою двигунів з пропелерами. Фото взято з сайту scientificamerican.com

Розмах крил апарата становить 4,1 метри, а довжина корпусу - 3,7 метра. Його планується виготовляти з композитних матеріалів, що дозволить домогтися легкості конструкції - маса машини не перевищуватиме 135 кілограмів. Двигуни, які будуть приводити в рух пропелери, пропонується зробити електричними, тому до маси самого апарата додадуться ще 45 кілограмів літієвих батарей.

Вчені відзначають, що незважаючи на такі скромні габарити новий літальний апарат буде здатний розвивати швидкість до 240 кілометрів на годину. Дальність польоту при використанні сучасних батарей складе 80 кілометрів, проте, враховуючи новітні напрацювання в галузі енергозбереження, ці цифри можуть зрости до 240-320 кілометрів. Висота, на яку зможе підніматися "Тупик", складе близько 9 тисяч метрів.

Перша робоча модель нового апарату буде готова вже до березня 2010 року. За словами розробників, головними замовниками на першому етапі виробництва стануть, ймовірно, військові: "Тупик" можна буде використовуватися для проведення таємних операцій.

Джерело scientificamerican.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.