В наших думках час і простір нероздільні Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.01.2010 08:27 · Розділ: Цікаві факти

Психологи з Абердинського університету (Шотландія) експериментально довели, що люди, подумки переміщуючись в часі, роблять мимовільні рухи вперед - в уявне майбутнє - або назад.

Здатність мислення подорожувати в часі різко відрізняє людину від тварин. При цьому у кожного з нас майбутнє, звичайно ж, асоціюється з рухом вперед, а минуле - з відступом. Тепер же дослідники вирішили з'ясувати, наскільки міцний цей зв'язок.

Результати експерименту. Фото взято з сайту psychologicalscience.org
Результати експерименту. Фото взято з сайту psychologicalscience.org

В експерименті взяли участь 11 дівчат і 9 хлопців у віці 18-24 років. На лівій нозі учасників закріплювався датчик переміщень, після чого їм зав'язували очі і підводили до майданчика для вимірювань. Від добровольців було потрібно лише стати зручніше і постаратися згадати, що відбувалося з ними близько чотирьох років тому і як вони жили в той час. Процедура зняття показників датчика тривала лише 15 секунд. У другій серії дослідів учасників просили уявити майбутнє, типовий день із життя в 2014 році.

Після обробки результатів з'ясувалося, що уявні подорожі цілком успішно перетворюються у фізичний рух: люди нахилялися вперед, мріючи про майбутнє, і назад, згадуючи минуле. У наступних експериментах автори планують з'ясувати, чи існує зв'язок між «глибиною» переміщення в часі або емоційним забарвленням образів і амплітудою рухів.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу