Антипригарний посуд може викликати хвороби щитовидної залози Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 17:43 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Університету Ексетера (Великобританія) з'ясували, що хімічна речовина, яка застосовується у виробництві антипригарного посуду, може провокувати розвиток захворювань щитовидної залози.

Побоювання вчених викликає перфтороктанова кислота (ПФОК), яка широко застосовується в різних галузях промисловості і зокрема при виготовленні тефлону. Дослідження проводилося за участю 3 966 американців старших 20 років, у яких протягом 1999-2006 років бралися зразки сироватки крові для аналізу на ПФОК. Виявилося, що люди, у крові яких підвищений рівень ПФОК (більше 5,7 нанограмів на мілілітр), в два рази частіше мали проблеми зі щитовидкою.

Щитовидна залоза. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Щитовидна залоза. Фото взято з сайту sciencephoto.com

На думку фахівців, зв'язок між кислотою і порушеннями функцій щитовидної залози може бути комплексним і не завжди безпосереднім. В будь-якому випадку, висновки вчених демонструють необхідність проведення подальших досліджень впливу ПФОК і подібних хімікатів на людський організм.

В США вже розпочаті дослідження довгострокового впливу на здоров'я людини речовин, що містяться в пластикових пляшках, іграшках, медичному обладнанні, подушках та матеріалах для оббивки меблів. П'ять мільйонів доларів фахівці з Нью-Йорка витратять на те, щоб з'ясувати, чи залишаються в людському організмі мікроскопічні частинки таких хімікатів і чи здатні вони впливати на здоров'я людини протягом тривалого часу.

Джерело reuters.com


Інші новини розділу