Вивчено механізм надшвидкого поширення вірусу в організмі
Автор:
Вікторія
·
Опубліковано: 23.01.2010 14:36 ·
Розділ: Наука
Вчені з Імперського коледжу науки, техніки та медицини (Великобританія) з'ясували, що дозволяє вірусу віспи переходити від клітини до клітини зі швидкістю, що в чотири рази перевершує розрахункову.
Традиційна схема поширення вірусу віспи включає етапи проникнення в клітину, розмноження і виходу назовні, причому темп інфікування визначаться тривалістю процесу реплікації. Швидкість реплікації фахівці використовують як основний орієнтир при оцінці динаміки зараження.

Однак, вивчаючи вірус, що належить до родини поксвірусів, дослідники отримали абсолютно несподівані результати, які жодним чином не узгоджуються з теорією. Як виявилося, незадовго після проникнення такого вірусу інфіковані клітини починають експресувати два білки клітинної поверхні, які вказують на те, що клітина «зайнята».
У разі наближення інших вірусних частинок (віріонів) протеїни ініціюють появу спеціальних актинових виступів, які відштовхують конкурентів, що дозволяє віріонам «перестрибувати» від однієї клітини до іншої і швидко добиратися до вільних клітин на периферії.
Експерименти показали, що припинення вироблення згаданих вище білків різко сповільнює поширення інфекції. На думку дослідників, аналогічну систему інфікування можуть використовувати й інші віруси (наприклад, вірус простого герпесу HSV-1).
Джерело a42.ru
Інші новини розділу
-
Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday
· 04.07.2017 11:31
Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.
-
Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia
· 07.12.2016 18:07
На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.
-
Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая
· 25.12.2015 11:08
Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.
-
Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая
· 02.12.2015 11:57
Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.
-
Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая
· 09.11.2015 11:08
Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.