Вивчено механізм надшвидкого поширення вірусу в організмі Автор: Вікторія · Опубліковано: 23.01.2010 14:36 · Розділ: Наука

Вчені з Імперського коледжу науки, техніки та медицини (Великобританія) з'ясували, що дозволяє вірусу віспи переходити від клітини до клітини зі швидкістю, що в чотири рази перевершує розрахункову.

Традиційна схема поширення вірусу віспи включає етапи проникнення в клітину, розмноження і виходу назовні, причому темп інфікування визначаться тривалістю процесу реплікації. Швидкість реплікації фахівці використовують як основний орієнтир при оцінці динаміки зараження.

Вірус вакцини. Фото взято з сайту sciencephoto.com
Вірус вакцини. Фото взято з сайту sciencephoto.com

Однак, вивчаючи вірус, що належить до родини поксвірусів, дослідники отримали абсолютно несподівані результати, які жодним чином не узгоджуються з теорією. Як виявилося, незадовго після проникнення такого вірусу інфіковані клітини починають експресувати два білки клітинної поверхні, які вказують на те, що клітина «зайнята».

У разі наближення інших вірусних частинок (віріонів) протеїни ініціюють появу спеціальних актинових виступів, які відштовхують конкурентів, що дозволяє віріонам «перестрибувати» від однієї клітини до іншої і швидко добиратися до вільних клітин на периферії.

Експерименти показали, що припинення вироблення згаданих вище білків різко сповільнює поширення інфекції. На думку дослідників, аналогічну систему інфікування можуть використовувати й інші віруси (наприклад, вірус простого герпесу HSV-1).

Джерело a42.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.