"Здорова сімка" вбереже від походів до лікаря Автор: Lesly · Опубліковано: 22.01.2010 08:28 · Розділ: Краса і здоров'я

Щоб дізнатися в якому стані ваше серце – поганому, задовільному, чи відмінному — достатньо всього кількох хвилин. І для цього зовсім не обов’язково звертатися до лікаря і проходити обстеження. Американська асоціація кардіологів розробила простий тест, який дозволить оцінити власний стан здоров’я самостійно.

Однак, це не просто тест, а скоріше програма, яка дозволить запобігти, а у випадку незадовільних результатів, покращити своє здоров’я, змінивши спосіб життя та звички. Доктор Клайд Янсі, президент асоціації кардіологів, розповідає, що сюди ввійшли всі відомі рекомендації по харчуванню, шкідливих звичках та інших факторах ризику, а для зручності вони були зведені до семи простих пунктів.

Ці профілактичні рекомендації дозволять зменшити кількість летальних випадків унаслідок серцево-судинних захворювань, стверджує Янсі. "Дотримуючись цих семи разом взятих рекомендацій, можна добитися 20-відсоткового скорочення смертності від інфарктів та інсультів, а також значно покращити здоров’я нації в плані серцево-судинних хвороб", - сказав він.

Щоб дізнатися в якому стані ваше серце, зовсім не обов’язково звертатися до кардіолога і проходити обстеження. Фото взято з сайту thecardioblog.com
Щоб дізнатися в якому стані ваше серце, зовсім не обов’язково звертатися до кардіолога і проходити обстеження. Фото взято з сайту thecardioblog.com

В ході останнього опитування, проведеного фахівцями, було встановлено, що 39 відсотків американців ніколи не зазнавали проблем з серцем, однак у 54 % з них, було виявлено принаймні один фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань і медики порекомендували їм змінити спосіб життя. Беручи до уваги цей факт, дослідники роблять висновки, що люди не усвідомлюють того, що пасивний спосіб життя та неправильне харчування ведуть до серцевих недуг.

Саме тому, кардіологи оприлюднили перелік ознак та рекомендацій під назвою "Здорова сімка", що дасть можливість людям створити адекватне уявлення про здоров'я свого серця, а також досягти ідеального стану серцево-судинної системи. Отже, надіятися на те, що проблеми з серцем їх не спіткають можуть люди, які:

- ніколи не курили або кинули курити більше року тому,

- в кого індекс маси тіла (як визначається індекс маси читаємо тут) нижчий 25,

- не нехтують фізичними навантаженнями: мінімум 150 хв. занять середньої інтенсивності або 75 хв. - високої інтенсивності на тиждень,

- дотримуються принаймні 4 правил здорового харчування, таких як: менше калорій, більше овочів та фруктів і не забувати про жирну рибу,

- в кого загальний вміст холестерину нижчий 200,

- тиск крові нижчий 120/80,

- а рівень цукру в крові натще нижчий 100.

Часто люди не усвідомлюють, що неправильне харчування є одним з ключових чинників розвитку серцево-судинних захворювань. Фото взято з сайту revitalive.com
Часто люди не усвідомлюють, що неправильне харчування є одним з ключових чинників розвитку серцево-судинних захворювань. Фото взято з сайту revitalive.com

"Що найбільш важливо, так це те, що укладаючи цей перелік, Американська асоціація кардіологів ставила собі за мету не тільки запобігти розвитку серцево-судинних захворювань, а також зміцнити серцево-судинну систему нації та її здоров’я в цілому, - сказав д-р Дональд Ллойд-Джонс, керівник відділення профілактичної медицини в Медичній школі ім. Фейнберга при Північно-західному університеті. – Пакет рекомендацій "Здорова сімка" підкріплений численними науковими рекомендаціями і стане джерелом молодості для вашого життя".

Однак, слід пам’ятати, що найбільшим фактором ризику виникнення інсульту, серцевої недостатності, захворювань периферичних артерій та інших кардіоваскулярних хвороб є, безперечно, ожиріння, нагадує дослідник.

Джерело: cbc.ca


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.