ГМ-злаки можуть викликати ушкодження печінки і нирок Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 13:37 · Розділ: Наука

Суперечки про нешкідливість генетично модифікованих рослин для людини розгоряться з новою силою. Дослідник з Університету Кана (Франція), Жіль-Ерік Сераліні заявив, що трансгенні злаки можуть ушкоджувати печінку і нирки.

Такий висновок вчений зробив за результатами експериментів, проведених міжнародною бітехнологічною компанією Монсанто. Протягом трьох місяців біотехнологи годували пацюків трьома сортами виведеної ними ГМ-кукурудзи: один стійкий до гербіциду гліфосату, а два - несприйнятливі до шкідників-метеликів. Всі три сорти вже вирощуються в США, однак в Європі дозволено культивувати тільки один з них.

Тривалий час дослідники відмовлялися оприлюднити необроблені дані про проведені експерименти і тільки нещодавно, під тиском екологів Greenpeace, Міністерства землеробства Швеції та французьких ГМ-супротивників, результати було опубліковано.

Дослідники стверджують, що ГМ-культури здатні викликати серйозні ушкодження органів. Фото взято з сайту dailymail.co.uk
Дослідники стверджують, що ГМ-культури здатні викликати серйозні ушкодження органів. Фото взято з сайту dailymail.co.uk

Аналіз цих даних показав, що після трансгенної дієти у щурів з'явилися симптоми ушкоджень внутрішніх органів. Зокрема, кожен з сортів надзвичайно підвищував концентрацію гормонів в крові та сечі гризунів, що свідчить про "помилки" в роботі печінки і нирок. Крім того, у піддослідних щурів жіночої статі після вживання кукурудзи одного з сортів підвищувався рівень цукру в крові і виростала концентрація жирних кислот, з яких синтезуються тригліцериди.

Жіль-Ерік Сераліні закликає провести ще низку досліджень, щоб встановити, чи можуть трансгенні злаки спричиняти довготривалі ушкодження печінки і нирок. Результати експериментів Монсанто, за його словами, не є доказом токсичності ГМ-рослин, проте є всі підстави вважати, що трансгенні продукти можуть становити певну небезпеку. Більш того, поки ніхто не може з упевненістю заявити, що такі злаки не матимуть хронічних наслідків.

Натомість, біотехнологи з Монсанто не згодні з висновками Сераліні і кажуть, що проведений ним аналіз даних базувався на помилкових аналітичних методах і міркуваннях, тому сумніватися в безпечності ГМ-злаків приводу немає.

Джерело dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.