ГМ-злаки можуть викликати ушкодження печінки і нирок
Автор:
Вікторія
·
Опубліковано: 22.01.2010 13:37 ·
Розділ: Наука
Суперечки про нешкідливість генетично модифікованих рослин для людини розгоряться з новою силою. Дослідник з Університету Кана (Франція), Жіль-Ерік Сераліні заявив, що трансгенні злаки можуть ушкоджувати печінку і нирки.
Такий висновок вчений зробив за результатами експериментів, проведених міжнародною бітехнологічною компанією Монсанто. Протягом трьох місяців біотехнологи годували пацюків трьома сортами виведеної ними ГМ-кукурудзи: один стійкий до гербіциду гліфосату, а два - несприйнятливі до шкідників-метеликів. Всі три сорти вже вирощуються в США, однак в Європі дозволено культивувати тільки один з них.
Тривалий час дослідники відмовлялися оприлюднити необроблені дані про проведені експерименти і тільки нещодавно, під тиском екологів Greenpeace, Міністерства землеробства Швеції та французьких ГМ-супротивників, результати було опубліковано.

Аналіз цих даних показав, що після трансгенної дієти у щурів з'явилися симптоми ушкоджень внутрішніх органів. Зокрема, кожен з сортів надзвичайно підвищував концентрацію гормонів в крові та сечі гризунів, що свідчить про "помилки" в роботі печінки і нирок. Крім того, у піддослідних щурів жіночої статі після вживання кукурудзи одного з сортів підвищувався рівень цукру в крові і виростала концентрація жирних кислот, з яких синтезуються тригліцериди.
Жіль-Ерік Сераліні закликає провести ще низку досліджень, щоб встановити, чи можуть трансгенні злаки спричиняти довготривалі ушкодження печінки і нирок. Результати експериментів Монсанто, за його словами, не є доказом токсичності ГМ-рослин, проте є всі підстави вважати, що трансгенні продукти можуть становити певну небезпеку. Більш того, поки ніхто не може з упевненістю заявити, що такі злаки не матимуть хронічних наслідків.
Натомість, біотехнологи з Монсанто не згодні з висновками Сераліні і кажуть, що проведений ним аналіз даних базувався на помилкових аналітичних методах і міркуваннях, тому сумніватися в безпечності ГМ-злаків приводу немає.
Джерело dailymail.co.uk
Інші новини розділу
-
Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday
· 04.07.2017 11:31
Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.
-
Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia
· 07.12.2016 18:07
На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.
-
Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая
· 25.12.2015 11:08
Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.
-
Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая
· 02.12.2015 11:57
Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.
-
Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая
· 09.11.2015 11:08
Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.