Визначено найбільш популярні паролі користувачів Інтернету Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 15:39 · Розділ: Цікаві факти

Американська компанія Imperva, що спеціалізується на безпеці даних, проаналізувала десятки мільйонів паролів користувачів Інтернету і назвала найбільш популярні з них.

Найпоширеніші паролі є і найбільш небезпечними - їх підібрати найпростіше. Представники компанії зазначають, що найбільш простими при зломі є паролі, що складаються тільки з літер, тільки з цифр, або ті, при наборі яких використовуються клавіші, розміщені поруч.

В рейтингу найбільш ненадійних паролів перші три місця посіли паролі, де використовувалися тільки цифри, - «123456», «12345» та «123456789». Серед лідерів опинилися також нехитре «Password», що в перекладі з англійської означає «пароль», і «iloveyou» (я кохаю тебе).

Паролі, в яких використовуються тільки цифри, визнано найбільш неналійними. Фото взято з сайту trigonit.com
Паролі, в яких використовуються тільки цифри, визнано найбільш неналійними. Фото взято з сайту trigonit.com

"Всі повинні розуміти, що означає поганий пароль у сьогоднішньому світі автоматизованих кіберзломів: при мінімальному зусиллі хакер може отримати доступ до одного профілю, або до тисячі облікових записів кожні 17 хвилин, - сказав глава технічного відділу компанії, Амічай Шульман. - Люди, які використовують для авторизації на Facebook той самий пароль, яким послуговуються на робочому місці, можуть принести шкоду підприємству, особливо якщо це легкий для злому пароль, як, наприклад, 123456", - зазначив він.

Шульман також додав, що проблема за останні двадцять років не стала менш актуальною. "Люди повинні розуміти, що до питання надійності пароля варто підходити дуже серйозно, це перший і важливий крок у сфері безпеки даних".

Скептикам варто знати, що зовсім недавно невідомий хакер розмістив в Інтернеті логіни і паролі більш ніж 10 тис. користувачів поштового сервісу Hotmail, який належить компанії Microsoft. Значна частина викрадених даних належала європейським користувачам. Фахівці припускають, що дані про облікові записи були викрадені за допомогою так званого "фішингу".

Комп'ютерна корпорація Microsoft визнала факт витоку даних і заявила, що проводить розслідування.

Джерело tuxor.ru


Інші новини розділу