Хіміки створили пластик з глини і води Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 14:38 · Розділ: Наука

Хіміки розробили новий матеріал, який в перспективі може прийти на зміну пластику. Основними складовими компонентами прозорого та відносно міцного матеріалу є вода і глина.

Новий матеріал майже на 98 відсотків складається з води і лише від двох до трьох відсотків маси складає глина. Крім того, у формулу речовини входять загущувач і органічний компонент, який можна назвати "молекулярним клеєм". Масова частка його становить менше 0,4 відсотка. Формування гелю із складових компонентів займає всього три хвилини.

Структура матеріалу нагадує стопку тонких аркушів, склеєних між собою. Ці аркуші утворені з суміші глини і води, а необхідні речовині, для формування тонкого шару, властивості забезпечує загущувач. Міцність "глиняного пластику" достатня для утворення еластичних гелеподібних брусків товщиною до 3,5 сантиметра (іншими словами, бруски не розвалюються під вагою власної маси).

Брусокглиняного
Брусокглиняного

Властивості нового матеріалу забезпечуються, в першу чергу, не ковалентними зв'язками між його молекулами (до цього типу зв'язків відносяться водневі зв'язки, електростатичні взаємодії заряджених груп, міжмолекулярні ван-дер-вальсові сили, гідрофобні взаємодії, тощо). На відміну від ковалентних зв'язків, розрив яких призводить до руйнування молекул, розрив нековалентних зв'язків не впливає на їхню структуру.

На думку творців нової речовини, однією з її переваг є відсутність у складі нафтопродуктів. Крім того, виробництво "глиняного пластику" буде обходитися набагато дешевше, ніж виробництво "звичайних" пластиків. Однак, перед початком масового випуску нового матеріалу вченим необхідно подолати ще кілька перешкод. Основна з них - недостатня міцність матеріалу в порівнянні з традиційними аналогами.

Джерело newscientist.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.