Соціальне середовище впливає на психіку дітей Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 09:29 · Розділ: Цікаві факти

Діти з неблагополучного соціального середовища більше інших схильні до проблем зі здоров'ям у майбутньому. Вчені вважають, що такі проблеми, включаючи підвищений ризик розвитку депресії, тривожності і токсикоманії, є результатом фізіологічної шкоди, яку завдає дитячому організму навколишнє середовище.

У ході нового дослідження вчені аналізували зв'язок між низьким соціально-економічним положенням (СЕП) і рівнем кортизолу у дітей протягом 2 років. Спочатку дослідники висунули гіпотезу, що проживання в такому середовищі підвищить рівні кортизолу на тривалий час.

Соціальне середовище впливає на психіку дітей. Фото взято з сайту detsad-kazan.ru
Соціальне середовище впливає на психіку дітей. Фото взято з сайту detsad-kazan.ru

Едіт Чен з університету Британської Колумбії з колегами вимірювали рівень кортизолу у дітей кожні 6 місяців протягом 2 років. З'ясувалося, що у дітей з низьким СЕП цей рівень майже вдвічі вищий, ніж у дітей з високим СЕП.

«Враховуючи, що кортизол відіграє значну роль в розвитку безлічі психіатричних станів, результати дослідження пропонують біологічне пояснення того, чому діти з низьким СЕП можуть бути більш уразливими для психічних відхилень пізніше в житті», - пояснила Чен.

Вчені з'ясували також, що зв'язок між СЕП і рівнями кортизолу виявився найбільш чітким у постпубертатному віці у дівчаток.

Раніше вчені виявили, що багато вікових захворювань обумовлені несприятливими подіями в перші десять років життя. Діти, що пережили психологічні, економічні та соціальні труднощі, можуть страждати від довготривалих емоційних проблем, а також збоїв у метаболізмі та імунній системі, які збільшують ризик захворювань згодом.

Джерело innovanews.ru


Інші новини розділу