Засоби віртуального спілкування роблять дітей більш нещасними Автор: Lesly · Опубліковано: 21.01.2010 14:37 · Розділ: Суспільство

Сьогодні, щоб провести час разом з друзями не обов'язково йти в кафе, чи запрошувати гостей до себе до дому, адже є безліч інших способів поспілкуватися, як от мобільні телефони, SMS та миттєві повідомлення, електронна пошта та соціальні мережі.

Більшість підлітків мають мобільний телефони та МР3 плеєри, а кожен третій може похвалитися власним ноутбуком, однак, виявили науковці, чим більшою кількістю електронних пристроїв вони користуються, тим менш щасливими стають.

За даними Фонду Кайзерів (Kaiser Family Foundation), ще в 1999 році діти приділяли електронними засобами масової інформації не більше шести годин на день, тоді як сьогодні ці цифри стали загрожуючими.

Зокрема, було встановлено, що діти, які багато часу проводять "спілкуючись" з електронікою, зазвичай не відзначаються успішністю в школі, не отримують насолоди від спілкування з батьками, часто незадоволені собою і своїм життям, а також мають вдвічі більше шансів потрапити в халепу.

В групу ризику в цьому випадку потрапляють підлітки, які щодня "споживають" більше 16 годин медіа-контенту. В нормі цей показник повинен би становити не більше трьох годин на день.

Результати спостереження поставили перед дослідниками ще одну дилему: чи доступність електроніки ускладнює життя дітей, чи просто проблемні діти споживають більше медіа-контенту. Самі ж підлітки запропонували інше рішення: можливо в тих, хто значну частину свого часу спілкується з машинами, просто немає друзів? Натомість, проблемні медіа-юзери стверджують, що друзів у них багато.

"Сучасні технології створюють нові уявлення про дитинство, - говорить Карен Штернгаймер, соціолог з Університету Південної Каліфорнії. - Ми дійсно не знаємо, яким буде кінець гри і саме це змушує людей непокоїтися".

Чим більшою кількістю електронних пристроїв користуються підлітки, тим менш щасливими вони стають. Фото взято з сайту usatoday.com
Чим більшою кількістю електронних пристроїв користуються підлітки, тим менш щасливими вони стають. Фото взято з сайту usatoday.com

Натомість, діти стверджують, що в нових віртуальних методах спілкування немає нічого поганого, адже саме завдяки ним можна швидко знайти друзів в новому середовищі, наприклад в новій школі, або університеті. А ще, це найпростіший спосіб сказати "Відстань!", адже, якщо в тебе у вухах навушники, то ніхто не приставатиме з непотрібними або нудними балачками.

Джерело: usatoday.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.