Штучні м'язи врятують зір Автор: Вікторія · Опубліковано: 22.01.2010 10:31 · Розділ: Нові технології

Вчені розробили і застосували штучні м'язи для пацієнтів з паралічем обличчя. Хірургам з медичного центру Каліфорнійського університету в Девісі вдалося продемонструвати, як штучні м'язи відновлюють здатність моргати у пацієнтів з паралічем лицьових м'язів.

Розробка виявиться корисною для тисяч людей, які не в змозі закрити повіки через поранення, інсульти або внаслідок лицевої хірургії. Технологія, в якій застосовується комбінація електродів і силіконових полімерів, може використовуватися для розробки синтетичних м'язів, які керуватимуть різними частинами тіла.

«Зараз ми спостерігаємо першу хвилю застосування штучних м'язів у біосистемах», повідомив лицьовий пластичний хірург, Тревіс Толефсон з відділення головної та шийної хірургії медцентру при Університеті. «У нас є безліч ідей і концепцій, як цю технологію можна буде застосовувати в майбутньому».

У ході дослідження вчені спробували розробити протокол і проект пристрою для імплантації людині електроактивних полімерних штучних м'язів (EПШM), щоб відновити функцію моргання повіки, що дозволить захистити очі і поліпшити загальний стан пацієнта. EПШM - інноваційна технологія, яка тільки почала зароджувалася, однак, має величезний потенціал для використання з метою відновлення рухових здібностей у пацієнтів з паралічем. Електроактивні полімери діють як людські м'язи, розширюючись і стискуючись.

Штучні мязи відновлять функцію моргання повіки та збережуть здоровя очей. Фото взято з сайту popsci.com
Штучні мязи відновлять функцію моргання повіки та збережуть здоровя очей. Фото взято з сайту popsci.com

Для людей з іншими типами паралічу застосування штучних м'язів означає повернення здатності сміятися чи керувати сечовим міхуром. А відновлення функцій людського обличчя - це перший крок у розробці синтетичних м'язів. «Щоб задіяти мімічні м'язи, необхідно прикласти значно менше сили ніж тоді, коли потрібно зігнути руку або поворушити пальцями», повідомили дослідники.

Функція моргання є надзвичайно важливою умовою збереження здоров'я очей. Повіка не тільки очищає поверхню очного яблука, але і омиває її сльозами. Без подібного змащення на оці можуть з'явитися рогівкові виразки, які, зрештою, приведуть до сліпоти.

Морганням управляє черепний нерв. У більшості пацієнтів з паралічем повік цей нерв буває пошкоджений внаслідок нещасного випадку або інсульту чи хірургічної операції з видалення пухлини. Поблизу на голові немає ніяких інших нервів, які могли б взяти на себе обслуговування функції моргання. Деякі пацієнти мають вроджений синдром Мебіуса, що характеризується слаборозвиненими черепними нервами. Такі пацієнти, як правило, не можуть ні моргнути, ні посміхнутися.

Сьогодні параліч повік лікується одним із двох способів. Перший - пересадка м'язів з ноги на обличчя. Недоліки методу - тривалість операції (6-10 годин), додаткова рана на обличчі і непереносимість подібного втручання деякими групами пацієнтів, наприклад, людьми літнього віку або зі слабким зором. Другий метод - вшивання золота в повіку. За рахунок додаткової ваги повіка закривається. Операція, як правило, проходить успішно в 90% випадків. Недолік - відсутність синхронного моргання з другою повікою і важкість в оці, яка заважає заснути.

В даний час вчені відточують нову технологію на тваринах і на кадаврах - трупах, призначених для анатомічного розтину. За оцінками дослідників, технологія стане доступною протягом п'яти років.

Джерело innovanews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.