У Німеччині виявлено останки королеви Едіти Англійської Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.01.2010 13:35 · Розділ: Цікаві факти

У Магдебурзькому соборі в Німеччині виявлено останки найстаршого члена англійської королівської родини. За припущеннями вчених з Брістольського університету (Великобританія), гарно збережений скелет жінки, яка померла у віці 30-40 років - це те, що залишилося від королеви Едіти Англійської, онуки короля Альфреда Великого.

Едіт, донька короля Англії Едуарда Старшого, у 929-му вийшла заміж за Оттона I Великого. В 36 років, у 946 році, Едіта померла і була похована в монастирі Святого Маврикія в Магдебурзі, на території якого в XIII столітті збудували собор. Про місце знаходження королівської гробниці було відомо до 1510, але потім ці дані були втрачені.

Скульптури імператора Св. Римської імперії, Оттона І Великого та його дружини Едіти Англійської. Фото взято з сайту prostir.museum
Скульптури імператора Св. Римської імперії, Оттона І Великого та його дружини Едіти Англійської. Фото взято з сайту prostir.museum

Поховання було виявлено в 2008 році. Спочатку вчені вважали, що це кенотаф (символічна могила, в якій не було тіла померлого. Зазвичай такі поховання споруджувалися, коли прах покійного неможливо було поховати).

Вчені відкривають гробницю. Фото взято з сайту bristol.ac.uk
Вчені відкривають гробницю. Фото взято з сайту bristol.ac.uk

Однак, знявши кришку з гробниці, дослідники виявили труну з ім'ям королеви Едіти та датою (1510 рік, коли її останки були перепоховані). В гробу було виявлено жіночий скелет, загорнутий у шовкове полотно.

Поки вчені не до кінця впевнені в тому, що це останки Едіти. З упевненістю про здійснене відкриття можна буде говорити, коли співробітники Брістольського університету оприлюднять результати аналізу кісток на ізотопи, по яких дослідники планують з'ясувати, де виросла жінка. Отримані дані порівняють з наявною інформацією про Едіту, яка провела своє дитинство в Уесексі та Мерсії.

Якщо результати співпадуть, виявлення останків королеви оголосять однією з найважливіших знахідок останніх років.

Джерело bristol.ac.uk


Інші новини розділу