Сидячий спосіб життя загрожує здоров’ю Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.01.2010 15:39 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені продовжують попереджати про небезпеку тривалого перебування в сидячому положенні, навіть якщо ви кожен день займаєтеся фізкультурою.

Дані, отримані науковцями - поки попередні, і потребують подальших досліджень, але кількість висновків, які свідчать про те, що сидяча робота робить людей огрядними, викликає проблеми з серцем і у результаті вбиває, невпинно збільшується.

Короткі підсумки багатолітньої роботи вчених з різних країн світу опублікував Британський журнал спортивної медицини (British Journal of Sports Medicine). Елін Екблум-Бок з Шведської школи спортивних та медичних наук, одна з авторів теми номера, навіть запропонувала владі переглянути свої рекомендації з приводу фізичної активності протягом дня.

Сидяча робота вбиває людину. Фото взято з сайту epochtimes.com.ua
Сидяча робота вбиває людину. Фото взято з сайту epochtimes.com.ua

Зокрема, в цих рекомендаціях вказується мінімально необхідний обсяг вправ, але ніяк не обмежується час, проведений в сидячому положенні. Тим часом після чотирьох годин безперервного сидіння організм починає посилати тривожні сигнали. Гени, що регулюють вироблення глюкози і жирів, "з відчаю" починають відключатися.

Тім Армстронг, експерт з фізичної культури Всесвітньої організації охорони здоров'я, вважає, що людям, змушеним вести сидячий спосіб життя, виконувати вправи треба протягом усього дня, а не вранці або ввечері.

Дослідження, яке було проведене на основі десятирічного спостереження за 17 тисячами канадців показало, що чим більше людина сидить, тим вищий в неї ризик смерті. А любов до спорту тут немає абсолютно ніякого значення! Інша група вчених із США, проводячи спостереження протягом 2003-2004 років, прийшла до висновку, що американці в середньому сидять більше половини життя (іншу половину вони, скоріше всього, сплять).

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.