Зближення з Землею "омолоджує" астероїди Автор: Вікторія · Опубліковано: 21.01.2010 12:34 · Розділ: Наука

Група вчених із США, Франції та Нідерландів знайшла відповідь на питання про те, чому на поверхні багатьох астероїдів, які мільйони років перебували в космічному просторі, немає слідів природного руйнування.

Вимірювані в лабораторних умовах спектри відбиття метеоритів не збігаються з результатами спостереження астероїдів головного поясу, оскільки поверхня останніх помітно зношується всього за мільйон років безперервного руху в космічному просторі. Астрономам, однак, відомо безліч прикладів астероїдів, які за своїми характеристиками відповідають спектральним метеоритам, але однозначно визначити механізм появи таких об'єктів вчені не могли.

Цього разу дослідники виходили з припущення про те, що оновлення речовини викликається сейсмічними поштовхами, які виносять на поверхню незайманий реголіт при зближенні з Землею.

Використовуючи телескоп НАСА Infrared Telescope Facility, встановлений в Обсерваторії Мауна-Кеа на Гавайях, вчені зібрали дані про 95 астероїдів і спробували реконструювати їх переміщення за останні 500 тисяч років.

Спектри відбиття астероїдів різних типів. Синя крива відповідає «молодим» астероїдам; як можна помітити, вони практично ідеально повторюють характеристики типових метеоритів (зелена крива). Фото взято з сайту compulenta.ru
Спектри відбиття астероїдів різних типів. Синя крива відповідає «молодим» астероїдам; як можна помітити, вони практично ідеально повторюють характеристики типових метеоритів (зелена крива). Фото взято з сайту compulenta.ru

Як з'ясувалося, у цей часовий період 75 небесних тіл підходили до Землі ближче, ніж Місяць (тобто менш ніж на 385 тисяч кілометрів), більш того, в зазначену групу увійшли всі двадцять об'єктів, в спектрах яких були виявлені сліди «омолодження».

За оцінками дослідників, істотні зміни поверхні відзначаються у тих астероїдів, які підходять до Землі як мінімум на 100 тисяч кілометрів; раніше фахівці припускали, що ця дистанція становить не більше 6-12 тисяч км.

В майбутньому науковці планують з'ясувати, як впливають на астероїди, які пролітають поблизу, інші планети Сонячної системи (Марс і Венера).

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.