Люди розучилися розслаблятися через понаднормову працю Автор: Lesly · Опубліковано: 20.01.2010 14:51 · Розділ: Суспільство

Хтось із великих світу цього сказав: "Спочатку ви отримуєте гроші, потім - підвищення, а потім - проблеми вдома". Гарні спеціалісти, навіть ті, які працюють без понаднормових годин, стверджують, що робота постійно "втручається" в їх особисте життя. За даними соціологів, зазвичай цю "напругу" створює більш високий статус.

Використовуючи дані спостереження за 1800 американських робітників, Скотт Шиман, професор соціології з Університету в Торонто, прийшов до висновку, що майже половина з учасників дослідження "приносили" свою роботу до дому, внаслідок чого руйнувалися відносини з близькими.

Він також виявив, що люди з науковими ступенями частіше скаржаться на те, що робота перешкоджає їм будувати особисте життя. "Домашні" справи в успішних на роботі людей в ще гіршому стані, - дослідники стверджують, що керівні посади, успіх та зростання доходів теж не обіцяють нічого хорошого за межами офісу.

Люди, які тривалий час працювали понаднормово, не можуть переключитися на інший режим роботи, навіть, якщо потреби багато працювати більш немає. Фото взяте з сайту nytimes.com
Люди, які тривалий час працювали понаднормово, не можуть переключитися на інший режим роботи, навіть, якщо потреби багато працювати більш немає. Фото взяте з сайту nytimes.com

"Більшість людей сказали б, що просування по службі та збільшення зарплати повинно зменшити кількість конфліктів, однак, ми виявили, що все відбувається навпаки", - сказав Шиман.

Проблема поширюється не тільки на людей, що змушені довго працювати в офісі: працівники, що самі розпоряджаються своїм часом зазнають не менш високих рівнів стресу.

Говард Айзенберг, визнаний психолог в Торонто, що консультує директорів і президентів компаній, вважає, що працівники, які тривалий час працювали понаднормово просто не здатні переключитися на інший режим роботи. І це не тому, що вони прагнуть щось комусь довести, а через почуття тривоги, яке їх не покидає за межами офісів. В такому випадку, змінити свій підхід до роботи, людину може змусити тільки серйозна загроза здоров’ю.

А працівники, які зобов’язані постійно перебувати на зв’язку з офісом з часом стають агресивними, схильними до депресій, наркотичної або алкогольної залежності, додав Айзенберг.

Джерело: seattletimes.nwsource.com


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.