Схильність до депресій залежить від харчування Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.01.2010 16:43 · Розділ: Краса і здоров'я

Припущення про те, що схильність до депресивних станів може залежати від харчування, висловили австралійські вчені з Університету Мельбурна. За словами автора дослідження, доктора Феліче Джак, перепади настрою властиві тим представницям прекрасної статі, які споживають їжу з високим вмістом жирів.

"З упевненістю можемо сказати, що в будь-якому віці жінкам рекомендується вживати овочі, фрукти, продукти з цільного зерна, кисломолочні продукти з низьким вміст жиру, - підкреслила доктор Джак. - При цьому не варто забувати іноді балувати себе якими-небудь солодощами і дружити зі спортом".

Балувати себе солодощами теж потрібно, але не часто. Фото взято з сайту img.galya.ru
Балувати себе солодощами теж потрібно, але не часто. Фото взято з сайту img.galya.ru

Дослідження, яке тривало протягом 10 років, охопило більше 1 тис. жінок у віці від 20 до 93 років. При цьому, науковці спостерігали, як впливають на психічне здоров'я такі чинники, як маса тіла, соціальне й економічне становище, освіта, фізична активність, шкідливі звички, вік. Однак, було встановлено, що лише харчування мало максимальний вплив на душевний стан учасниць.

За результатами спостережень та психологічних експертиз було встановлено, що так звана "західна дієта", яка складається в основному з гамбургерів, білого хліба, піци, чіпсів, ароматизованих молочних напоїв, пива і цукру, у більш ніж 50% випадків призводить до депресивного стану.

У той же час жінки, що дотримуються традиційної австралійської дієти, до складу якої входять овочі, фрукти, яловичина, баранина, риба та продукти з цільного зерна, рідше страждають психічними розладами.

Жінки які надають перевагу салатам рідше страждають психічними розладами. Фото взято з сайту notablebistro.com
Жінки які надають перевагу салатам рідше страждають психічними розладами. Фото взято з сайту notablebistro.com

А ось дами, які віддають перевагу фруктам, салатам, рибі, бобовим рослинам, горіхам, йогуртам і червоному вину зовсім не знають, що таке депресія.

Джерело oreanda.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.